repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 14 czerwca 2019.

True Smile, Mama Agatha

Bike Days: True Smile, Mama Agatha

czas: 98’

True Smile / La sonrisa verdadera
reż. Juan Rayos, Hiszpania 2015, 82'

Lubimy myśleć, że kino powstało po to, żeby zmieniać nasze postrzeganie świata. Tzw. "kino rowerowe" to podręczna definicja programu Bike Days, ale w gruncie rzeczy jest wydmuszką. Bo zawsze chodzi o człowieka. Na przykład Sergio.

"Prawdziwy uśmiech" to opowieść o podróży 26 letniego Sergia. Ładny początek, prawda? Ale słuchajcie dalej - Sergio ma autyzm i jest niewidomy. Przemierza dystans 800 mil na rowerze z bratem. Chłopcy wyruszają w trasę tandemem, odhaczają kolejne punkty na mapie. Ale prawdziwa podróż dzieje się w nas, w widzach. Myślisz, że wiele na świecie już widziałeś? Zobacz świat oczami Sergia.

Mama Agatha
reż. Fadi Hindash, Holandia 2015, 16'

Różne są powody, dla których ludzie opuszczają swoje domy. Niestety często muszą uciekać. Jak odnaleźć się w nowym świecie bez umiejętności, które są w nim niezbędne i oczywiste? Mama Agatha prowadzi w Amsterdamie kurs nauki na rowerze. Obserwujemy, jak w ciągu 10 tygodni mama Agatha uczy podstawowych umiejętności jazdy na rowerze grupkę 15 kobiet z różnych zakątków świata. Zdobyte umiejętności dodają kursantkom pewności siebie i są pierwszym krokiem ku asymilacji z holenderskim społeczeństwem.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!