repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 14 czerwca 2019.

The Indian Pacific Wheel Race, More than Miles

Bike Days: The Indian Pacific Wheel Race, More than Miles

czas: 88’

The Indian Pacific Wheel Race
reż. Anthony Gordon, Australia 2017, 44'

Z Wrocławia do Suwałk jest 700 km. Daleko? Uczestnicy The Indian Pacific Wheel Race pokonują 5500 km. I to w tempo. Film Gordona to zapis wyścigu przez mało przyjazne krajobrazy Australii z Fremantle do Sydney. Tam maszyniści pociągów co pół godziny muszą dawać sygnał do bazy, że nie zasnęli, tak monotonne bywają krajobrazy. Czy na rowerze także można przysnąć?

O tym po seansie porozmawiamy z Pawłem Puławskim - jednym ze śmiałków, który przejechał całą trasę. "Piko" pokaże zdjęcia z podróży i słowami spróbuje opisać ten bezkres przestrzeni.

 

More than Miles
reż. Anthony Gordon, Australia 2017, 44'

Race Across America, inaczej Wielki Amerykański Wyścig Rowerowy, to jedna z najdłuższych corocznych imprez wytrzymałościowych na świecie. Odbywa się od 1982 roku i jest wyzwaniem dla najmocniejszych. Naszym gościem był 3 lata temu Remek Siudziński, jedyny Polak, który solo ukończył RAAM. Godzina snu w ciągu doby? Proszę bardzo. Odparzenia, ból, bezwład niektórych mięśni? Załatwione.

Długość RAAM jest porównywalna z Tour de France. Dystans ze wschodniego na zachodnie wybrzeże wynosi 3000 mil, czyli 4800 kilometrów, co czyni z niego wydarzenie transkontynentalne. Wyścig nie ma etapów, nie ma "rest days" ani klimatyzowanych autokarów, które przewożą zawodników między odcinkami. Konkurencja jest nieustanna. I to chyba największa różnica między RAAM a wyścigiem dookoła Francji.

Po seansie Paweł "Piko" Puławski opowie o swoim uczestnictwie w wyścigu "Indian Pacific Wheel Race".

 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!