repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 16 czerwca 2019.

Lowest to Highest, Tropical speed, Thursday Fields, The Road From Karakol

Bike Days: Lowest to Highest, Tropical speed, Thursday Fields, The Road From Karakol

czas: 98’

Lowest to Highest
reż. Matthew Newton, Australia 2018, 27'

Każdy, kto czytał Alfreda Szklarskiego, wie, jaki jest najwyższy szczyt Australii. Właśnie w jego kierunku zmierza pięciu przyjaciół z niepełnosprawnością. Chcą być pierwszymi, którzy przejadą rowerem z najniższego punktu Australii -Kati Thanda - Lake Eyre - rozległego, słonego jeziora na pustyni, 15 metrów poniżej poziomu morza, do najwyższego punktu kraju, jakim jest szczyt Góry Kościuszki.

Pokonanie 2150 kilometrów to wystarczająco trudny wyczyn dla każdego, nawet najbardziej wytrzymałego rowerzysty. A Duncan jest niewidomy, Walter nie może oddychać, Daniel nie może chodzić, Conrad nie może się schylać, a połowa ciała Paula jest sparaliżowana. Ten film to historia pięciu bohaterów, którzy pomimo swoich ograniczeń, decydują się na niezwykle trudną przygodę. Odważysz się?

Tropical Speed
reż. Duda Carvalho, Brazylia 2018, 25'

Jedni mają Tąpadłę i Prababkę, drudzy malownicze trasy wokół Rio de Janeiro.

"Tropical Speed" to krótki film dokumentalny fotografa i rowerzysty Dudy Carvalho.

Odmalowuje szybki wzrost popularności kolarstwa szosowego w Rio de Janeiro w Brazylii, poprzez artystyczną narrację wizualną. Twórca filmu towarzyszy lokalnym kolarzom, trenującym wzdłuż najlepszych tras widokowych miasta. Punkt obowiązkowy (trasy wokół Rio i ten film) dla tych, co lubią sprawdzić nogę.

Thursday Fields
reż. Harry Zernike, USA 2018, 20'

Wiesz, ile miast jest na świecie? Dwa. Wrocław i Nowy Jork. A wiesz, ile lotnisk ma NY?

Płyta nieczynnego lotniska Floyda Bennetta to gościnne miejsce. W każdy czwartek wieczorem rodzimi nowojorczycy, imigranci, handlarze z Wall Street i pracownicy wieżowców na Manhattanie ścigają się rowerami na rozpadającym się, smaganym wiatrem asfalcie. Może to opowieść o tym, że wszelkie podziały są sztuczne i wystarczy prosta rywalizacja, żeby stać się równymi? A może to po prostu ciekawy film. "Thursday Fields" to bez wątpienia portret nowojorskiej zróżnicowanej subkultury rowerowej.

The Road From Karakol
reż. Fitz Cahall, USA, Kirgistan 2013, 26'

Zaczyna się z przytupem. Latem 2011 roku alpinista Kyle Dempster wyruszył na rowerze do Kirgistanu. Jego celem było przejechanie przez cały kraj i pokonanie szczytów charakterystycznych dla tamtejszego krajobrazu. Miał ze sobą tylko najpotrzebniejszy sprzęt wspinaczkowy (pokonać szczyty znaczy tu wspiąć się na nie tak, jak robią to wspinacze, nie kolarze), znał kilka słów po kirgisku, a rower kupił kilka tygodni wcześniej. W podróż wybrał się bez przygotowania. Chciał przejechać przez stare poradzieckie drogi, wspinając się jak najwięcej imponujących szczytów regionu.

"The Road From Karakol" to zapis tej niezwykłej przygody, pełnej niespodzianek, przygód a także dobrych ludzi, których bohater spotkał na swojej drodze. To opowieść, że nie zawsze udaje nam się wszystko, co zaplanowaliśmy, a życie ma dla nas swoją historię.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!