repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 16 czerwca 2019.

Vento, Winter Tires Mandatory

Bike Days: Vento, Winter Tires Mandatory

czas: 109’

Vento
reż. Paolo Casalis, Pino Pace, Stefano Scarafia, Włochy 2014, 50'

Italia. Ojczyzna kolarstwa. Właśnie trwa Giro d'Italia, kiedy opowiadamy Wam o filmie Vento. Nie sposób wymyślić sobie przyjemniejsze okoliczności.

A o czym jest film? To ośmiodniowy dziennik podróży 5 architektów. Od Turynu do Wenecji. 630-kilometrowa podróż miała na celu zaprezentowanie możliwości stworzenia najdłuższej ścieżki rowerowej we Włoszech i jednej z najdłuższych w Europie. Projektu, który oznaczałby tysiące miejsc pracy, zrównoważony rozwój i wzmocnienie zielonej ekonomii, wszystko w cenie budowy 2 kilometrów autostrady. Trasa prowadziła rowerzystów wzdłuż doliny rzeki Po od Alp do Adriatyku. A każdy, kto choć pocztówkę z Włoch widział, wie, że lepszej zachęty nie trzeba. Pizza. I do kina!

Winter Tires Mandatory
reż. Damien Artero, Francja 2015, 60'

Czasem wystarczy, żeby film był zapisem, relacją czyjejś podróży. Nie musi mieć wyraźnej osi fabularnej, siarczystych dialogów czy zajmujących bohaterów. Wystarczy dokumentacja, żeby zainspirować innych, zachęcić do zaplanowania własnej eskapady. Liczymy na to.

Zobaczcie film dla miłośników fat bike'ów. Damien i jego przyjaciel Fred przejeżdżają przez Vercors Range - masyw górski we wschodniej Francji w środku zimy na swoich super rowerach z grubymi oponami. Mamy tu ciężko dostępną, po części dziką, skutą śniegiem i lodem, krainę. Mamy - to ostatnio ulubione nasze słowo - śmiałków. I może mamy początek innej, własnej przygody...

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!