repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

Ceny biletów

  • 15 zł pojedynczy bilet na seans
  • 12 zł pojedynczy bilet na seans przy zakupie min. 3 biletów 

Program festiwalu do pobrania (PDF)

Program wydarzeń specjalnych (PDF)

Kiermasz Literatury Dziecięcej

W trakcie trwania festiwalu zapraszamy do Księgarni Tajne Komplety (na parterze kina) na tradycyjny Kiermasz Literatury Dziecięcej. Wszystkie dostępne w księgarni książki dla dzieci kupicie z rabatem 15% (lub więcej). Będzie z czego wybierać!

przegląd

7. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

26 września - 4 października

150 najnowszych filmów z całego świata, przeznaczonych specjalnie dla młodych i najmłodszych widzów: program 7. odsłony Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci tradycyjnie robi wrażenie. W tym roku na największe święto kina dla młodego widza zapraszamy od 26 września do 4 października. Już dziś zapraszamy do sprawdzenia tegorocznego programu i zakupu biletów!

W tym roku po raz pierwszy Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej - poza pokazami w kinie, część filmów dostępna będzie także online.

W programie 7. edycji znajdzie się ponad 150 tytułów - filmów pełnometrażowych i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów wybranych dla widzów w wieku 4-12 lat. Jak co roku, program został podzielony na sekcje: wśród nich Konkurs Główny oraz Konkurs Filmowych Odkryć, w którym zobaczymy produkcje o wyjątkowej różnorodności gatunkowej i stylistycznej. Po ubiegłorocznej filmowej podróży na Półwysep Apeniński, tym razem obierzemy kurs na najlepszą kinematografię dziecięcą z Litwy, Łotwy i Estonii - wszystko za sprawą sekcji Nad Bałtykiem.

Nowością w programie będą dwie sekcje: Europejskie kino dokumentalne, przybliżające życie młodych ludzi i otaczający ich świat, oraz Kino Dzieci o wychowaniu dedykowane dorosłym widzom.

Nie zabraknie też filmowych spotkań z bohaterami klasyki i najnowszej literatury w ramach sekcji Kino Dzieci z nosem w książkach czy Klasyki Kina Dzieci prezentującej ulubione filmy
z poprzednich edycji.

Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie (w formie online) wydarzenie branżowe Kids Kino Industry (dawniej Warsaw Kids Film Forum), czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów
i seriali dla młodej widowni, które odbędzie się w dniach 29 września - 2 października.

Organizatorem 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto st. Warszawa, Kreatywna Europa.

26 września, sobota

27 września, niedziela

28 września, poniedziałek

29 września, wtorek

30 września, środa

1 października, czwartek

2 października, piątek

3 października, sobota

4 października, niedziela

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!