repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 28 września 2020.

Witaj świecie!

Bonjour le monde!

reż. Anne-Lise Koehler, Eric Serre

czas: 61’
produkcja: Francja 2019

Konkurs filmowych odkryć

kategoria wiekowa: 6+

28 września, po seansie filmu o godz. 17.00, zapraszamy na wirtualne spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim, znanym jako Marcin z Lasu - leśnikiem, filmowcem, obrońcą praw zwierząt, twórcą "Przyrodyjek".

W wodzie i nad wodą nieustannie tętni życie. Na świat przychodzą kolejne zwierzęta. Każdy z bohaterów pokazuje swój własny kawałek rzeczywistości, a te stykają się ze sobą i przenikają wzajemnie.

Wszystko w naturze ma swoje miejsce i swój czas. Świat jest niezwykle różnorodny - oglądamy go z perspektywy nowonarodzonych stworzeń, m.in. szczupaka, ważki, żółwia, sowy czy bobra. Każdy z bohaterów wkracza w kolejne cykle życia, ucząc się zasad panujących w przyrodzie i prowadząc filozoficzne dialogi z Matką Naturą. Gdy dorosną i odkryją swoje miejsce na Ziemi, mogą wreszcie zawołać: "Witaj świecie!". Ta piękna, francuska animacja jest niezwykłym przewodnikiem po świecie przyrody dla małych i dużych. Film łączy w sobie walory edukacyjne i artystyczne: zrealizowano go tradycyjną techniką poklatkową, przy użyciu marionetek wykonanych z papier mache, w kunsztownie namalowanej scenografii.

polska premiera

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!