repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 26 września 2020.

Skateboard w strefie wojennej – zestaw dokumentów

czas: 55’
produkcja: Francja, Niemcy, Chile, Wielka Brytania 2019

Europejskie kino dokumentalne

kategoria wiekowa: 11+

Hotel City Plaza, Francja/Niemcy/Chile, 2019, Skateboard w strefie wojennej (gdy jesteś dziewczyną), Wielka Brytania, 2019

Bohaterkami filmów są młode mieszkanki Afganistanu, które mierzą się z trudnymi sytuacjami wynikającymi z trwającej tam wojny. Dorastają obserwując ją, ale nie przestają patrzeć z nadzieją w przyszłość i chcą realizować swoje marzenia.

W Afganistanie, kraju od lat pogrążonym w wojnie, sytuacja dziewczynek i kobiet jest wyjątkowo trudna. Zestaw filmów pozwala nam na poznanie realiów życia bohaterek z rożnych perspektyw. W pierwszym z tytułów możemy obserwować losy uchodźczyni, która wraz z rodziną musi odnaleźć się w nowym miejscu - greckim hotelu. W oscarowym "Skateboard w strefie wojennej" natomiast - codzienność dziewczynek, które zostają w swoim mieście- Kabulu i chodzą do nietypowej szkoły jazdy na deskorolce. Wszystkim bohaterkom towarzyszy niepewność i dziecięca wiara w lepsze jutro.

Cały dochód z biletów na pokazy filmu "Skateboard w strefie wojennej (gdy jesteś dziewczyną)" zostanie przekazany na rzecz Fundacji Skateistan. Skateistan można wesprzeć także indywidualnie wchodząc na stronę: https://www.skateistan.org/.

polska premiera

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!