repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

Opery, balety, teatry i wystawy - jesień 2021

Na miłośników sztuki w Kinie Nowe Horyzonty czeka pełna emocji jesień. Po pandemicznej przerwie powracamy z transmisjami na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku (do końca roku kalendarzowego pokażemy Borysa Godunowa, W moich kościach ogień oraz Eurydykę). Oprócz tego zapraszamy widzów również na nigdy wcześniej niepokazywane w naszym kinie filmy o sztuce, spektakle z National Theatre w Londynie oraz balet z moskiewskiego Bolshoi Theatre

Sztuka na ekranie

Prezentowane w ramach cyklu filmy dokumentalne barwnie opisują życie i twórczość wybitnych artystów (w najbliższym czasie będą to Amadeo Modigliani, Rafael Santi i Vincent van Gogh). W Sztuce na ekranie nie zabraknie także filmowych podróży po najważniejszych światowych muzeach (w sezonie jesienno-zimowym obejrzymy na dużym ekranie zbiory Bazyliki Świętego Piotra oraz Ermitażu).

Cały program tutaj

The Metropolitan Opera Live 2021

Przenieś się do Nowego Jorku nie wyjeżdżając z Wrocławia. Dzięki projektowi The Met Live in HD wrocławscy widzowie mają okazję zobaczyć najważniejsze przedstawienia prezentowane na jednej z najsłynniejszych scen operowych na świecie - nowojorskiej Metropolitan Opera.

Cały program tutaj

Bolshoi Ballet Live 2021

Teatr Bolszoj to najbardziej prestiżowa scena baletowa na świecie. Tutaj trafiają najzdolniejsi artyści, tancerze, reżyserzy i choreografowie. Obecnie zespołowi baletowemu szefuje Machar Wazijew, wcześniej dyrektor zespołów baletowych Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu i mediolańskiej La Scali. Coraz częściej na scenie Bolszoj można także oglądać najsłynniejsze choreografie twórców zachodnich, od Balanchine'a po Kyliána, oraz niezwykłe rekonstrukcje wielkich XIX-wiecznych baletów, olśniewające przepychem dawnej carskiej sceny.

Cały program tutaj

National Theatre Live 2021

Royal National Theatre (Królewski Teatr Narodowy) w Londynie, znany powszechnie jako National Theatre, jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Shakespeare'a), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów (nie licząc tych, którzy zasiadają w salach kinowych). W spektaklach sygnowanych przez National Theatre występują największe gwiazdy światowego teatru i kina, m.in. Helen Mirren, Ralph Fiennes, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Chiwetel Ejiofor czy James Franco.

Cały program tutaj

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!