repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Spirited Away: W krainie Bogów reż. Hayao Miyazaki
Aktualności

Maj w KNH

29 kwi

Wbrew regułom pór roku, będzie to czas kwitnących wiśni. Na przekór racjonalnym wyjaśnieniom, uwierzymy w duchy i damy wiarę kosmitom. Porozmawiamy: powoli o miłości, od serca o filmach. Czy maj tchnie w nas raj? 

Sprawdź, co przyniesie nowy miesiąc w KNH – gdy coś się kończy, a coś zaczyna. 

W mieście spotkań

Oglądamy i rozmawiamy –  o ulubionych filmach nominowanej do Nagrody Bookera poetki i prozaiczki Urszuli Honek; o dystopijnym świecie sagi Mad Max, po którym oprowadzi nas krytyczka filmowa Kaja Klimek. 

Z kraju kwitnącej wiśni 

Kiedy wszyscy podróżują do Japonii, my zapraszamy ją do siebie! Kurosawa, Ozu, Miyazaki – czekają na Was wielkie nazwiska, wielkie dzieła i wiele emocji. 

Sprawdź cały program przeglądu 

Klasyka po polsku 

Podlana tęsknotą: za dawnym wrocławiem uchwyconym w filmowych kadrach; za Franciszkiem Pieczką, którego zobaczymy w ludowej balladzie Henryka Kluby. 

Nie z tej ziemi

Czasem ostrzą na nas kły i straszną posturą, niekiedy są słodkimi futrzakami i duchami o dobrych zamiarach. Obcy w naszym repertuarze? Obecny! 

About love

Jeśli wydaje Ci się, że kino powiedziało już wszystko o miłości, związkach i bliskości, zobacz Powoli. Jeśli wiesz, że kino opowiedziało już najpiękniejszą romantyczną historię, wybierz Spragnionych miłości

Przegląd sztuki

Stylista czy malarz? Zakochany w sztuce czy w złocie? Kolorowy ptak: na obrazie czy w niej? Odpowiedzi poszukamy przed ekranem. 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!