repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Aktualności

Azja na horyzoncie

17 lis

Azja express? W najbliższych tygodniach podróżujemy bez pośpiechu i odkrywamy azjatyckie pejzaże przez pryzmat filmowych opowieści.

K-ino!

Nie tylko muzyczny k-pop i serialowe k-dramy – kulturowy dorobek Korei Południowej poznajemy również od strony pełnometrażowych produkcji i wielkiego ekranu. Od 17 do 24 listopada zapraszamy na Wroclaw Korean Film Festival, w ramach którego zobaczymy filmy Kima Jee-woon, jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów południowokoreańskich; kontynuacje hitów z gatunku kina policyjnego (Bezkarni: Sytuacja bez wyjścia; Tajna misja w Seulu 2: Widmo zagłady) czy sugestywną i pełną niepokoju Betonową Utopię, będącą koreańskim kandydatem do Oscara.

Sprawdź cały program

Pięć filmów – Pięć smaków

Na tym nie koniec naszej podróży – filmowe pejzaże Azji odkrywamy również w pierwszy weekend grudnia. Podczas wrocławskiej odsłony Festiwalu Pięć Smaków zajrzymy do japońskiej łaźni i poznamy fenomen gorącego rytuału (Yudo: droga kąpieli). Nad wodę zaprowadzi nas też Junta Yamaguchi, twórca kina niezależnego, który w swoim nowym filmie w pomysłowy sposób rozwija motyw pętli czasowej (Nad rzeką bez końca). Obok współczesnych produkcji, zaprezentujemy także Napij się ze mną z 1966 roku: stylowa opowieść do dziś zachwyca choreografią walk i osobą Cheng Pei-pei, która swoją przełomową rolą wyprzedziła epokę, udowadniając, że wojowniczki z powodzeniem mogą stawać w szranki z męskimi przeciwnikami.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!