repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Blue Jean, reż. Georgia Oakley
Aktualności

Spotkania w KNH

20 lis

Seanse w mieście spotkań? Do projekcji dodajemy intrygujące dyskusje, na pokazy zapraszamy gości i stawiamy pytania, które wychodzą poza horyzont. Z kim się widzimy?

Blue is the bravest color

Wagary od kina? Nie w tym wypadku! Podszyta rebeliancką energią historia nauczycielki WF-u będzie dla nas punktem wyjścia do dyskusji o queerujących latach 80. i wychodzeniu z szafy. Po pokazie porozmawiamy z Zuzanną Kownacką z kolektywu Lesstorie oraz Leną Bielską – psychoterapeutką Gestalt, prezeską Fundacji Herstory.

Smile!

Po Sztuczkach z Wałbrzycha i Imagine z Lizbony, Andrzej Jakimowski zabiera widzów na grecką wyspę, gdzie rozgrywa się akcja jego najnowszego filmu. Dokąd jeszcze zaprowadzi nas Uśmiech losu? Zapraszamy na przedpremierę z gościnnym udziałem reżysera.

The last of us

Polskie science-fiction? Apokalipsa według Piotra Biedronia? Filmowy eko-alert dla Ziemi? W nich cała nadzieja może być filmem opartym na prawdziwej historii – a na pewno jest tym, który warto zobaczyć. Wyróżnioną w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych produkcję zaprezentujemy na specjalnym pokazie, a po seansie porozmawiamy z reżyserem Piotrem Biedroniem.

Jak w ulu

20 000 gatunków pszczół huczy od emocji i precyzyjnie rozpisanych ról. Najlepszy hiszpański film roku upomina się o różnorodność w społecznym ekosystemie, stawiając pytania o drogę do prawdy, harmonii i zrozumienia. Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren okazał się jednym z odkryć tegorocznego Berlinale, a podczas nadchodzących Spotkań Filozoficznych stanie się również punktem do szerszych rozważań.

The bear

O prawach człowieka, o sytuacji na Bliskim Wschodzie i o tym, czy sztuka może być ścieżką porozumienia. Uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Wenecji, nowy film Jafara Panahi będzie punktem wyjścia do rozmów ważnych i potrzebnych – naszą gościnią po pokazie będzie Farnaz Ghasemi oraz Nafisa Naziri ze Stowarzyszenia Nomada.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!