repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Aktualności

Miesiąc Filmu Europejskiego – sprawdź program

13 lis

Od Reykjaviku, przez Amsterdam, Lizbonę, Bukareszt i Wrocław – trwa Miesiąc Filmu Europejskiego, podczas którego kina z ponad 70 miast zaprezentują jeszcze więcej europejskich produkcji. Do 9 grudnia wspólnie z Europa Cinemas zachęcamy do odkrywania kina z metką made in Europe.

Najpierw oglądaj, potem rozmawiaj

W ramach Miesiąca Filmu Europejskiego zapraszamy na spotkaniami z twórcami i aktorami. Naszą gościnią będzie między innymi Kamila Urzędowska, która wcieliła się w postać Jagny w najnowszej adaptacji Chłopów. Z widzami spotka się także Andrzej Jakimowski – autor Imagine przyjedzie do KNH z okazji przedpremiery swojego nowego filmu Uśmiech losu. Porozmawiamy również z Piotrem Biedroniem, którego postapokaliptyczna W nich cała nadzieja zdobyła wyróżnienie na Festiwalu w Gdyni. 

Na przeglądzie

Na europejskich blachach rozpędzmy się filmową autostradą, która prowadzi nas prosto do Rumunii. W programie: filmy mistrzów pokroju Radu Munteana i Alexandru Belca oraz pierwsze próby młodych reżyserskich talentów. Z bliska przyjrzymy się także filmowemu dorobkowi niemieckiego twórcy i ulubieńca festiwalowych selekcjonerów Wima Wendersa.

Przegląd Nowego Kina Rumuńskiego 

Wim Wenders – mistrz kina drogi

Ojczyste w ulubionych

Będę mówił po polsku, bo chcę powiedzieć to, co myślę, a myślę zawsze po polsku – mówił Andrzej Wajda na pamiętnej gali rozdania Oscarów. Zainspirowani, z ciekawością i dumą, w ramach Miesiąca Kina Europejskiego oddajemy także głos polskim produkcjom: legendarnym i tym z przełomu wieku.

Zobacz więcej, zobacz wcześniej

Last but not least, zapraszamy na głośne europejskie tytuły, które zaprezentujemy przedpremierowo i w połączeniu z intrygującymi dyskusjami. 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!