repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 grudnia 2023.

Tajemniczy pieczeniarz

A Wild Roomer / Goein

reż. Lee Jeong-hong

czas: 136’
produkcja: Korea Południowa 2022
obsada: Gi-hong Park, Joomin Ahn, Jeon-gil Kim, Kyoung-jun Choi
język: koreański

gatunek: dramat

Gi-hong pracuje w wykończeniówce jako stolarz, żyje od kontraktu do kontraktu. Mieszka w dużym, pustym domu na przedmieściach, przyjaźniąc się z właścicielem i jego żoną. Pewnego dnia wspólnie odkrywają, że samochód Gi-honga ma dziwne wgniecenie w dachu. Prywatne śledztwo, które przeprowadza bohater, ma na celu ustalenie, co się stało. Rozwiązanie zagadki wprowadzi do opowieści kolejną postać, która zachwieje posadami życia Gi-honga i jego otoczenia.

Lee snuje swoją opowieść niespiesznie. Z precyzją skupia się na niezręczności codziennych międzyludzkich interakcji. Robi to w sposób tak zaskakujący i zabawny, że mimo widocznej inspiracji Płomieniami Lee Chang-donga, Pieczeniarz pozostaje oryginalnym i pełnym świeżości głosem koreańskiego kina niezależnego. Dojrzały debiut Lee otrzymał dwie nagrody na festiwalu w Busan, dając nadzieję, że reżyser szybko ponownie wejdzie na plan filmowy.

[eng]

Gi-hong works as a construction carpenter. He lives from contract to contract, inhabiting a big, mostly empty house in the suburbs, and befriending its owner and his wife. One day, the three of them discover a strange dent in the roof of Gi-hong's car. Gi-hong launches a private investigation to get to the bottom of the case. The answer to the mystery introduces a new character that will shake the foundations of the lives of Gi-hong and those around him.

Lee unravels his story unhurriedly, masterfully focusing on the awkwardness of daily human interactions in a way so funny and surprising that despite the visible inspiration with Lee Chang-dong's BurningA Wild Roomer remains a fresh and original voice of Korean independent cinema. Lee's mature debut received two awards at the Busan IFF, fueling the hopes of the director's prompt return to the film set.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!