repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Za szybcy, za czuli, reż. Nawapol Thamrongrattanarit
Aktualności

Orient na ekran - Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

16 lis

Dzieło tajwańskiego mistrza Edwarda Yanga, wprawiające w dobry nastrój filmy japońskie, produkcje od twórców będących u progu kariery oraz wysokobudżetowy przebój, pod którym podpisał się festiwalowy ulubieniec Nawapol Thamrongrattanarit. Od czwartku, 17 listopada zapraszamy na wrocławską odsłonę Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. 

Replikę Festiwalu otworzy Funky Forest: gatunkowo-estetyczny mieszaniec, przypominającymi niekończący się strumień najdziwniejszych i najbardziej kreatywnych japońskich reklam. W programie znalazło się również Rybie dziecko Shuichiego Okity przedstawiające historię nerda o łagodnym usposobieniu, którą reżyser rozwija w niezwykle barwnym, nieco retro-nostalgicznym stylu. Na wielkim ekranie zobaczymy też debiut Martiki Ramirez Escobar Niech żyje Leonora! serwujący niezwykle oryginalną, słodko-gorzką wyprawę w głąb magicznego świata filmu z nieśmiertelnymi bohaterami, którzy nawet pod gradem kul znajdują czas na ciętą ripostę.

Fanów retrospektyw zapraszamy na seans I raz, i dwa od mistrza Tajwańskiej Nowej Fali Edwarda Yanga, a każdego, kto ma w sobie coś z Piotrusia Pana zabieramy na pokaz Za szybkich, za czułych: historii o życiu zagubionych millenialsów, przypominającej, że czasem każdy potrzebuje odrobiny miłości – nawet jeśli jest postacią w superbohaterskim kinie o speedstackingu.

Sponsor wrocławskiej edycji festiwalu

tias

17 listopada, czwartek

18 listopada, piątek

19 listopada, sobota

20 listopada, niedziela

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!