repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

19 lis / so
plakat

Niech żyje Leonora!

Leonor Will Never Die

reż. Martika Ramirez Escobar

czas: 101’
produkcja: Filipiny 2022
obsada: Sheila Francisco, Bong Cabrera, Rocky Salumbides
język: filipiński, angielski

gatunek: dramat

Leonora Reyes kocha kino akcji i dałaby się za nie pokroić. W latach 80. była jego prominentną twórczynią i seryjnie odnosiła kasowe sukcesy. Dzisiaj problemem jest brak kasy, a piętrząca się sterta niezapłaconych rachunków sprawia, że odechciewa jej się żyć. Ekscytującą szansą na powrót do branży jest ogłoszony właśnie konkurs na scenariusz filmowy. Leonora odkurza więc swój dawny, niedokończony projekt o przygodach dzielnego Ronwaldo, pragnącego pomścić śmierć brata. Dziwny wypadek sprawi, że kobieta znajdzie się bliżej swojego bohatera, niż mogłaby kiedykolwiek podejrzewać.

Niech żyje Leonora! to niezwykle oryginalna, słodko-gorzka wyprawa w głąb magicznego świata filmu. Filmu nie zawsze doskonałego, malowanego w przejaskrawionych barwach, ale z ekscytującą, pozbawioną jakichkolwiek ograniczeń akcją, i z nieśmiertelnymi bohaterami, którzy nawet pod gradem kul znajdują czas na ciętą ripostę.

Z tej kipiącej od brawurowych pomysłów, innowacyjnej narracyjnie opowieści bije szczera miłość debiutującej reżyserki do życia i do X muzy, w szczególności do dawnego filipińskiego kina akcji.

Martika Ramirez Escobar

Filipińska reżyserka i autorka zdjęć urodzona w Manilii w 1992 roku. Zanim zadebiutowała Leonorą, zrealizowała szereg filmów krótkometrażowych, które zwróciły na nią uwagę festiwalowej społeczności i pracowała jako freelancerka w lokalnych domach produkcyjnych.

Filmografia

 2022 Niech żyje Leonora! / Ang Pagbabalik ng Kwago / Leonor Will Never Die

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!