repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

18 lis / pt
plakat

Przesąd

Seire

reż. Park Kang

czas: 102’
produkcja: Korea Południowa 2021
obsada: Seo Hyun-woo, Ryu Sun-young, Shim Eun-woo
język: koreański

gatunek: horror

Życie, śmierć i sny - na tych trzech słowach Park Kang oparł się, pisząc scenariusz do swojego debiutanckiego filmu, w którym zanurza się w świecie wciąż silnych w Korei Południowej wierzeń i lęków. Inspiracją do tej historii było prawdziwe wydarzenie z jego życia - gdy wybrał się na pogrzeb, dowiedział się, że jedna z osób nie pojawiła się, gdyż niedawno urodziła dziecko.

W Przesądzie Hae-mi i Woo-jin zostają po raz pierwszy rodzicami. Kobieta i jej matka wierzą, że nowonarodzone dziecko należy chronić przed złem świata przez pierwsze trzy tygodnie. Mężczyzna dowiaduje się, że zmarła jego dawna miłość i mimo przestróg żony chce wybrać się na jej pogrzeb. Zaczynają go dręczyć koszmary, które zlewają się z rzeczywistością, a dziecko zapada na dziwną chorobę. Czy naruszenie tabu narazi rodzinę na niebezpieczeństwo?

Mroczny i zamknięty w pięknych kadrach Przesąd to pełen niespodzianek, prowadzony pewną ręką debiut, zachwycający spójnością artystycznej wizji. To połączenie rasowego, powoli wchodzącego pod skórę horroru z dojrzałym portretem psychologicznym młodych ludzi, którzy mierzą się nowymi wyzwaniami.

Park Kang

Południowokoreański scenarzysta i reżyser. Przesąd jest jego pełnometrażowym debiutem, wyprodukowanym przez Korea National University of Arts.

Filmografia

2021 Przesąd / Seire

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!