repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Aktualności

Miesiąc Filmu Europejskiego w KNH

13 lis

Odkrywaj i celebruj z nami różnorodność europejskiego kina!

Od Reykjaviku, przez Ateny, Lizbonę, Bukareszt i Wrocław - przez cztery tygodnie kina z 35 miast pokażą na swoich ekranach jeszcze więcej europejskich produkcji. Jako jedyne kino z Polski, znaleźliśmy się w tym wyjątkowym gronie i od 14 listopada wspólnie z siecią Europa Cinemas i Europejską Akademią Filmową, zapraszamy do szerszego spojrzenia na europejską kinematografię.

Co to oznacza? W naszym programie znajdziesz jeszcze większą liczbę tytułów z metką made in Europe - w tym: pokazy z twórcami, przegląd ukraińskiej kinematografii, filmy od hiszpańskich mistrzów, przedpremiery oraz europejskie akcenty w stałych cyklach.

Zaczynamy już w poniedziałek, przedpremierą nagrodzonego na festiwalu w Gdyni Słonia - seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami. Z kolei w sobotę, 19 listopada, naszą gościnią będzie Katarzyna Figura, z którą porozmawiamy po pokazie filmu Chrzciny

Podczas Miesiąca Filmu Europejskiego odbędą się również dwa wydarzenia prezentujące narodowe produkcje. Pod koniec listopada rozpocznie się przegląd Filmowy Ukraina przybliżający najlepsze i najciekawsze filmy od naszych wschodnich sąsiadów. Wśród nich między innymi poruszający film Klondike, będący tegorocznym ukraińskim kandydatem do Oscara czy laureat Nagrody publiczności na MFF Nowe Horyzonty 107 Matek Pétera Kerekesa. Natomiast z początkiem grudnia wspólnie z Fundacją Ava Arts zapraszamy na cztery klasyczne dzieła od mistrzów z kraju Don Kichota. W programie: odrestaurowana kopia filmu Anioł Zagłady Luisa Buñuela, a także Polowanie Carlosa Saury, nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie.

Miesiąc Filmu Europejskiego rozpocznie się 13 listopada w Europejskim Dniu Kina Artystycznego. Każde uczestniczące w programie kino stworzyło swój unikalny program, który pozwoli widzom poszerzyć perspektywę o kinie europejskim. Projekt zakończy się 10 grudnia rozdaniem Europejskich Nagród Filmowych w Reykjaviku.

Sprawdź program

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!