repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Szamanka, reż. Ahn Jae-hoon
Aktualności

Październik w KNH

3 paź

Liście lecą z drzew? W KNH odwracamy jesienną grawitację i uprzejmie donosimy: w naszym repertuarze filmowe wydarzenia rozkwitają jakby lato nigdy nie minęło!

Wroclaw Korean Film Festival

Zorientuj się na jedną z najciekawszych kinematografii azjatyckich - odkryj festiwalowe olśnienia, wyśmienite kino gatunkowe i retrospektywy cenionych postaci koreańskiej kinematografii

Sprawdź cały program

Syndrom Hamleta

Rzadko udaje się nakręcić film pełen dramatu i napięcia, ale ani przez moment nie popadający w patos czy emocjonalny terror, pisał o Syndromie Hamleta Michał Piepiórka. Zobacz nagrodzony w Locarno i Krakowie dokument autorów głośnego Księcia i Dybuka - Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego na pokazie z gościnnym udziałem reżyserki.

Akademia Kina Światowego

Czym jest slow cinema? Jak wygląda współczesny realizm filmowy? Jak zapisała się w dziejach kina generacja X? Chcesz wiedzieć więcej? Studiuj z nami kino i dołącz do Akademii Kina Światowego - pierwsze zajęcia już 11 października.

Sprawdź szczegóły

Moje Filmy: Roman Gutek

Spotkanie z człowiekiem, bez którego nie byłoby Nowych Horyzontów. Zabrzmiało poważnie? To stuprocentowa prawda! Zapraszamy na specjalny pokaz, którego gościem będzie Roman Gutek, prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, twórca i wieloletni dyrektor festiwalu Nowe Horyzonty. Na wielkim ekranie zaprezentujemy poruszający obraz Ciche światło Carlosa Reygadasa (gramy z taśmy 35 mm!), a po seansie porozmawiamy o kinie i pierwszych filmowych fascynacjach.

Moje Filmy: Filip Zawada

Filmowych spotkań nigdy za mało! W październiku o wielkim pięknie kinowego formatu i sile opowieści porozmawiamy z Filipem Zawadą: poetą, fotografem, pisarzem, który za sprawą tytułu jednej ze swoich książek być może do tej pory musi udowadniać, że nie rozdeptał czarnego kota (nawet przez przypadek).

Porozmawiaj z nią: Inni ludzie

Poszukaj z nami feministycznych tropów na wielkim ekranie - w październiku punktem wyjścia do rozmowy będzie seans głośnych Innych Ludzi, o których po pokazie porozmawiamy z reżyserką filmu Aleksandrą Terpińską.

Między słowami: Silent Twins

Historia nastoletniego buntu czy ekscentrycznej zabawy, która wymknęła się spod kontroli? A może studium toksycznej miłości? W ramach październikowej odsłony cyklu Między słowami zapraszamy na pokaz najnowszego filmu Agnieszki Smoczyńskiej. Gościem spotkania będzie psychoterapeutka Magda Jakimowska

Najlepsze z Najgorszych

Ptaszyska atakują po raz trzeci! I nie jest to przypadek! Pokazem najnowszej części serii Birdemic świętujemy trzy lata obecności Najlepszych z Najgorszych w KNH. 

Sztuka na Ekranie Frida Kahlo

Poznaj świat Fridy przez pryzmat listów, pamiętników i prywatnych wyznań. Dokument Asi  Argento to podzielona na sześć etapów podróż do serca Meksyku, wypełniona wywiadami, dokumentami, rekonstrukcjami i niezwykłymi obrazami Fridy Kahlo.

Splat!FilmFest

Przerażająco dobre kino gatunkowe? To tutaj. W okresie Halloween zamiast po dynię, skocz do kina na Splat!FilmFest. Ósma edycja kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego to trzynaście filmowych seansów, które napędzą Wam niezłego stracha!

Sprawdź program

Halloween: Egzorcysta

Plany na Halloween? Zobacz słynny film Williama Friedkina z 1973 roku w najlepszym możliwym terminie.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!