repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Love, reż. Gaspar Noe
Aktualności

Lipiec w KNH

2 lip

Słońce. Lato. Kino.

Pierwszy miesiąc wakacji zapowiada się gorąco nie tylko ze względu na temperatury za oknem, ale i filmowe wydarzenia, które znajdziesz w naszym repertuarze. Pokaz z muzyką na żywo, kultowe klasyki, mistrzowie kina i jeden z największych festiwali filmowych w Polsce. Sprawdź, co dobrego przyniesie lipiec w KNH.

Przegląd filmów z muzyką Ennio Morricone

Nowy miesiąc otwieramy pod batutą włoskiego maestro. Wybitny kompozytor, legenda kina, artysta, bez którego 500 filmów wybrzmiałoby zupełnie inaczej. Zobacz filmy z najsłynniejszymi kompozycjami Ennio Morricone i odkryj, jak muzyka pisze historię kina.

Sprawdź program

Wakacje z mistrzami

Dla jednych wakacje to sezon ogórkowy, dla drugich doskonały moment, by nadrobić zaległości. Według nas to po prostu najlepszy czas, by spędzić jeszcze więcej godzin w towarzystwie mistrzów kina, a przy tym odkryć filmy, które wzbudziły entuzjazm krytyki i zdobyły nagrody na najważniejszych festiwalach.

Sprawdź cały program

Zaginiony świat | pokaz z muzyką na żywo

Jeśli szukasz korzeni Jurassic Park, jesteś na dobrym tropie. Sci-fi z okresu kina niemego, efekty specjalne sprzed niemal stu lat, pierwsza w historii ekranizacja powieści Arthura Conan Doyle’a. Zaginiony Świat z 1925 roku zobaczysz u nas na specjalnym pokazie z muzyką na żywo w wykonaniu Dariusza Samerdaka.

 

Kultowe klasyki

Ponadczasowe, wyraziste, kultowe - wspólnie ze Splat!FilmFest zapraszamy na nowy cykl filmowy, w ramach którego raz w miesiącu będziemy prezentować tytuły z szeroko pojętej półki kina grozy. Na dobry początek, krew w żyłach zmrozi nam słynny body horror kanadyjskiego mistrza gatunku Davida Cronenberga.

Najlepsze z Najgorszych

Klimatyczna muzyka, ninja, chłopaki z wartościami, bójki i białe marynarki z podwiniętymi rękawami - Łącznik z Miami to jeden z najfajniejszych filmów klasy B, w którym uroczy kicz powiewa niczym liście palm pod ciepłym słońcem Florydy.

Bifor Nowe Horyzonty

Dobra impreza bez porządnego bifora? No way! Tuż przed startem 22. edycji Nowych Horyzontów, spotkajmy się na filmowej rozgrzewce. 15 i 16 lipca, atmosferę w KNH podgrzeją bezkompromisowi twórcy – Julia Ducournau i Gaspar Noé, których filmy, choć różnią się pod względem przynależności gatunkowej, dostarczają jednakowo intensywnych przeżyć.

22. MFF Nowe Horyzonty

Na przełomie lipca i sierpnia Wrocław ponownie stanie się stolicą kina za sprawą Nowych Horyzontów. W programie odważne kino artystyczne, hity światowych festiwali, nowe filmy bezkompromisowych wizjonerów. Do tego wystawy, działania artystyczne, spotkania i dyskusje z udziałem sław polskiego i światowego kina. Dokładny program Festiwalu poznamy 5 lipca, ale już dziś pewne jest, że na wielkim ekranie zobaczymy ponad 260 filmów - wśród nich nagrodzone Złotą Palmą w Cannes W trójkącie Rubena Östlunda, wyróżnione Złotym Niedźwiedziem na Berlinale Alcarràs Carli Simón, nowe filmy Parka Chan-wooka, Cristiana Mungiu, Lukasa Dhonta czy Hirokazu Koreedy.

szczegóły na www.nowehoryzonty.pl

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!