repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Kolektyw, reż. Alexander Nanau
Aktualności

Bezpłatny seans filmu Kolektyw - odbierz wejściówkę

20 wrz

W najbliższy wtorek zapraszamy na bezpłatny seans przejmującego rumuńskiego dokumentu Kolektyw. Pokaz stanowi część – organizowanego przez Parlament Europejski i sieć Europa Cinemas – projektu, w ramach którego film Alexandra Nanaua zostanie pokazany symultanicznie w 27 kinach w Europie. W gronie kin nie mogło zabraknąć Kina Nowe Horyzonty! Bezpłatne wejściówki można już odbierać w kasach kina. 

Uhonorowany tegoroczną Nagrodą Publiczności LUX, przyznawaną przez Parlament Europejski, wstrząsający film dokumentalny, który stanowi kolejny dowód znakomitej kondycji kina rumuńskiego. Reżyser Alexander Nanau przypomina na ekranie ogólnonarodową tragedię, jaką okazał się pożar w bukaresztańskim klubie nocnym Kolektyw. Choć zginęło wówczas 27 osób, a 180 zostało rannych, najgorsze miało dopiero nadejść. Gdy w szpitalach zaczęły umierać nawet ofiary niezagrażających życiu poparzeń, jeden z lekarzy zaalarmował o tym fakcie grupę dziennikarzy. Przeprowadzone przez nich śledztwo, któremu Nanau cierpliwie towarzyszy z kamerą, ujawnia wstrząsające fakty dotyczące korupcji, nadużyć władzy i nieudolności instytucji publicznych.

Po projekcji odbędzie się transmisja na żywo z paryskiego spotkania z reżyserem. W czasie wydarzenia istnieje możliwość przesyłania pytań do reżysera: za pomocą aplikacji Slido i ściągnięciu kodu QR widocznego na ekranie.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!