repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
La la land, reż. Damien Chazelle
Aktualności

Ruszyły zapisy na Akademię Kina Światowego!

16 wrz

Od złotej ery Hollywood po kino kontestacji. Nadchodzący semestr Akademii Kina Światowego to filmowa podróż szlakiem przemian kina gatunkowego, filmu noir czy świetności musicali. W ramach zajęć zanurzymy się również w czechosłowackiej Nowej Fali, podyskutujemy o polityce autorskiej, by chwilę później oddalić się ku kinematografii Dalekiego Wschodu.

Zajęcia z Akademii składają się z wykładu przygotowanego przez cenionych filmoznawców i krytyków filmowych. Podejmowany temat każdorazowo ilustruje projekcja arcydzieł światowej kinematografii. W tym semestrze na wielkim ekranie zaprezentowana zostanie między innymi legendarna Mechaniczna pomarańcza Stanleya Kubricka, Powiększenie wybitnego Michelangelo Antonioniego czy kultowe Stokrotki Very Chytilovej. Nie zabraknie również najnowszych produkcji, dzięki którym odkryjemy jak współczesne kino flirtuje z historią.

Jak dołączyć?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup karnetu semestralnego, dzięki któremu można wziąć udział we wszystkich spotkaniach. Na każde zajęcia dostępna będzie również osobna pula biletów.

Do udziału w zajęciach zapraszamy nie tylko studentów wrocławskich uczelni, ale też miłośników kina, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat historii filmu.

Zapisy

Sprawdź program

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!