repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Nienawistna ósemka, reż. Quentin Tarantino
Aktualności

Dołącz do wykładów i seansów z Akademii Kina Światowego

8 wrz

Chcesz studiować kino? Świetnie się składa, bo 13 września ruszają zapisy na drugi semestr Akademii Kina Światowego. W programie: kolejna porcja filmowych arcydzieł poprzedzonych wykładami cenionych filmoznawców i krytyków.

Po przerwie związanej z pandemią, wracamy do filmowych spotkań w ramach Akademii Kina Światowego. Do udziału w zajęciach zapraszamy nie tylko studentów wrocławskich uczelni, ale też miłośników kina, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat historii filmu.

Z kinem po drodze

Podczas nadchodzącego semestru przyjrzymy się drodze, jaką przeszło kino amerykańskie od złotej ery Hollywood po kino kontestacji, które zilustrujemy kultową Mechaniczną pomarańczą Stanleya Kubricka. Omawiając najbardziej skonwencjonalizowane gatunki, takie jak musical czy western, nie ograniczymy się jednak do filmów z epoki – sprawdzimy, jak współczesne kino nawiązuje do ich złotej ery w oscarowym La La Land Damiena Chazelle’a i Nienawistnej ósemce Quentina Tarantino.

A na tym nie koniec! Przez pryzmat twórczości braci Dardenne, spojrzymy świeżym okiem na neorealizm, z kolei filmowy modernizm i neomodernizm odkrywać będziemy na przykładzie twórczości „nowohoryzontowych” reżyserów.

Pełen program II semestru sprawdzisz tutaj

  • zapisy od 13 września na kinonh.pl
  • start zajęć od 12 października
  • cena pojedynczego biletu: 22 zł
  • cena karnetu na cały semestr: 200 zł

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!