repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Jeźdźcy sprawiedliwości, reż. Anders Thomas Jensen
Aktualności

Wrzesień w KNH

1 wrz

Jesień powoli zagląda nam w oczy, dlatego te kierujemy w stronę wielkiego ekranu. 

W końcu coraz dłuższe wieczory najlepiej spędzać w kinie, a jeśli czymś otulać się w chłodne dni, to filmowymi odkryciami. Sprawdźcie zatem, co poza wyczekiwanymi premierami, przyniesie wrzesień w KNH!

Zapisy na Akademię Kina Światowego

Chcesz studiować kino? Świetnie się składa, bo 13 września ruszają zapisy na drugi semestr Akademii Kina Światowego. W sylabusie zajęć: droga od amerykańskiej złotej ery Hollywood po kino kontestacji, najbardziej skonwencjonalizowane gatunki (musical i western) czy filmowy modernizm. Program już wkrótce!

Jutro czeka nas długi dzień

I bardzo dobry film! Nowy dokument Pawła Wysoczańskiego to opowieść o niezwykłej bohaterce i jej niesamowitym życiu. Na ekranie poznamy losy Heleny: Polki, która przyjechała do Indii trzydzieści lat temu. Po seansach zapraszamy na spotkanie z twórcami.

15 września, środa

12. LGBT Film Festival

Największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie kulturalne, prezentujące kinematografię z kolorowego parasola LGBT+. Przed nami filmy przybliżające kwestie związane z kształtowaniem czy odkrywaniem swojej tożsamości, a przede wszystkim ukazujące, jak silna jest miłość, która nie pyta o płeć.

Zobacz program

Najlepsze z Najgorszych: Blood Lake

Żadna jesień nie powstrzyma nas przed dalszym eksplorowaniem głębin kina klasy B. Dlatego we wrześniu zaserwujemy Wam slasher, w którym nie zgadza się nic. Od scenariusza, po grę aktorską. Dodajmy do tego człowieka w kowbojskich kozakach, co psuje zabawę nad jeziorem, i oto mamy kawał bardzo złego kina!

22 września, środa

Kultowe NoHo: Fargo

Jesteśmy zgodni: seans Fargo zasługuje na powtórkę! Dlatego wszystkich, którzy nie dotarli na czerwcowy pokaz dzieła braci Coen, zapraszamy na dogrywkę. Szykujcie się na wieczór z mistrzami kina i misterną zagadką, której sploty rozwikła niezawodna Frances McDormand.

24 września, piątek

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Nadchodzi największe święto kina dla młodego widza! Podczas tegorocznej edycji zaprezentujemy ponad sześćdziesiąt produkcji: od animacji, po filmy aktorskie i kino dokumentalne. Będzie więc ciekawie, barwnie oraz z przymrużeniem oka, bo Kino Dzieci to całe spektrum emocji i doświadczeń.

MIASTOmovie 9: Przesilenie

Bez MIASTOmovie trudno wyobrazić sobie nasz jesienny rozkład jazdy. Na szczęście nie musimy wysilać wyobraźni – na tegoroczną edycję festiwalu zapraszamy od 29 września. W programie: filmy o mieście i architekturze, które wciągną nas w historie budynków, uchylą drzwi do świata ich mieszkańców oraz zachęcą do namysłu nad przestrzenią.  

Zobacz program

Zapraszamy też na inne wydarzenia specjalne i pokazy w ramach stałych cykli w Kinie Nowe Horyzonty:

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!