repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Dziki zachód Calamity Jane, reż. Rémi Chayé
Aktualności

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci - bilety już w sprzedaży!

2 wrz

Kino to frajda, a najlepszym dowodem na to jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci! W dniach 25 września - 3 października zapraszamy na największe filmowe święto dla młodych widzów!

W tym roku zaprezentujemy ponad osiemdziesiąt tytułów, które bawią, wzruszają i czarują fantazją. Wraz z filmowymi bohaterami przeżyjemy niejedną przygodę, odkryjemy moc przyjaźni, poszukamy harmonii z naturą, sprawdzimy czym jest odwaga i jak wygląda świat, w którym wolność nie jest dana na zawsze.

Tradycyjnie, cały program festiwalu podzielony został na sekcje: wśród nich Konkurs Główny, w którym znalazło się dziewięć pełnometrażowych produkcji. Każda z nich porwie widzów w niesamowitą podróż: przez krajobrazy Dzikiego Zachodu, tajemniczą Wszechpuszczę czy wielkie równiny. A skoro o wyprawach mowa, w tym roku filmowy kompas Kina Dzieci wskazuje drogę do kraju czekolady - wszystko za sprawą sekcji Pocztówka z Belgii.

W Konkursie Filmowych Odkryć na widzów czeka też wyjątkowa selekcja filmów, których znakiem rozpoznawczym jest różnorodność gatunkową i stylistyczną. Wizualnych zachwytów nie zabraknie również w sekcji Krótkie historie, a Klasyka Kina Dzieci pozwoli przypomnieć sobie najpiękniejsze opowieści z poprzednich edycji festiwalu

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!