repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Lato '85, reż. François Ozon
Aktualności

Czerwiec w Kinie Nowe Horyzonty

2 cze

Nowy miesiąc oznacza u nas jeszcze więcej kilometrów dobrego kina. Dokąd wybierzemy się tym razem? Nasz czerwcowy rozkład jazdy prowadzi przez wyżyny niemieckiej kinematografii, bierze zakręt ku spotkaniom z twórcami, rozpędza po mistrzowskiej autostradzie braci Coen, by chwilę później zjechać w kierunku nowego kina francuskiego. Pora zatem zapiąć pasy i ruszyć w drogę w KNH!

Tydzień Filmu Niemieckiego | 4-10 czerwca

Długi weekend na horyzoncie? Spędź go z nami i zarezerwuj filmowy bilet do Niemiec. Podczas podróż szlakiem najciekawszych i najważniejszych produkcji od naszych zachodnich sąsiadów czeka Was wiele zaskakujących krajobrazów. W programie m.in. dwa filmy z konkursu 70. Berlinale: Undine Christiana Petzolda z nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem Paulą Beer i Berlin Alexanderplatz, współczesna ekranizacja legendarnej powieści Alfreda Döblina.

Szczegóły

Spotkania z twórcami 

Kierunek: inspirujące dyskusje i wymiana myśli. W czerwcu wracamy z pokazami specjalnymi, którym towarzyszą wyjątkowe spotkania z twórcami. Na repertuarowej mapie rozmowa o ucieczce za miasto (Proste rzeczy) i wchodzeniu w dorosłość (Ostatni komers), przystanek na Górnym Śląsku (Higiena małżeńska) oraz zderzenie z intensywnym kinem Magnusa von Horna (Sweat).

Kultowe NoHo: Fargo

Jeśli są twórcy, którym ani się śni zaciągać hamulec bezpieczeństwa, to z pewnością są to bracia Coen. Na filmową jazdę bez trzymanki z tym duetem zapraszamy już 12 czerwca. Na wielkim ekranie zagramy legendarne Fargo z okazji 25. rocznicy jego powstania. Jednocześnie to również wspaniała podróż w czasie do aktorskich początków Frances McDormand: tegorocznej laureatki Oscara za występ w filmie Nomadland, która swoją pierwszą statuetkę Akademii Filmowej otrzymała za fenomenalną rolę w Fargo.

Szczegóły

12. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Podróż z widokiem na Sekwanę! W drugiej połowie czerwca zapraszamy na przegląd najciekawszych i najszerzej dyskutowanych filmów, które w ostatnich kilkunastu miesiącach decydowały o obliczu francuskiego kina. W programie Lato 85 - najnowszy film Francoisa Ozona czy jeden z ostatnich filmów nieodżałowanego reżysera Bertranda Taverniera – osobisty i erudycyjny dokument Podróż przez historię kina francuskiego.

Szczegóły

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!