repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Śpiąca królewna
Aktualności

Marzec w Kinie Nowe Horyzonty: sprawdź program wydarzeń specjalnych

4 mar

Spotkanie (na żywo!) z wybitnym reżyserem, przegląd dzieł Krzysztofa Kieślowskiego, powrót Akademii Polskiego Filmu oraz nowa odsłona pokazów filmów tak złych, że aż pięknych: to tylko niektóre z marcowych propozycji Kina Nowe Horyzonty. Oprócz bieżącego repertuaru, w programie KNH znajdą się wyjątkowe wydarzenia specjalne.

Zatem: nudo - precz, witajcie znakomite filmy.

Podwójna dawka Madsa Mikkelsena: Jeźdźcy sprawiedliwości i Na rauszu | niedziela

Na pierwsze danie: Mads Mikkelsen, na drugie: Mads Mikkelsen. Duński aktor to najlepiej zbilansowany posiłek, który może (i powinien) przyjąć każdy miłośnik kina. Dbając o dobrą dietę kinomanów, 7 marca zapraszamy na ucztę, podczas której zaserwujemy podwójną dawkę Madsa Mikkelsena - najpierw znakomity aperitif, czyli Jeźdźcy sprawiedliwości, a później wyborny finisz - Na rauszu. Bon appétit!

Akademia Polskiego Filmu: nowe spojrzenie na współczesne kino | od 10 marca

Filmy, które ukształtowały kinematografię, zapomniane perły i wybitne dzieła największych mistrzów: oto filmowa uczta czekająca na wszystkich uczestników i uczestniczki Akademii Polskiego Filmu. W programie m.in.: Jestem bogiem Leszka Dawida, Rewers Borysa Lankosza, Dzień świra Marka Koterskiego czy Jestem mordercą Macieja Pieprzycy. Pierwsze zajęcia w nowym semestrze rozpoczną się 10 marca o godz. 17:00.

Mistrzowie Kina: Krzysztof Kieślowski | 10-14 marca

W 25. rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego zapraszamy na przegląd poświęcony twórczości jednego z najważniejszych i najczęściej nagradzanych polskich reżyserów. W ramach przeglądu pokażemy zarówno najgłośniejsze polskie fabuły Kieślowskiego (Przypadek), jak i mniej znane filmy dokumentalne z jego dorobku (Refren).

Zabij to i wyjedź z tego miasta:pokaz i spotkanie z Mariuszem Wilczyńskim | 13 marca

W drugą sobotę marca o godz. 18:30 zapraszamy na specjalny pokaz filmu Zabij to i wyjedź z tego miasta, połączony ze spotkaniem z jego autorem, artystą większym niż życie - Mariuszem Wilczyńskim - określonym przez "The New York Times" jednym z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej.

Transmisje oper, spektakli i prezentacja sztuki na ekranie | od 14 marca

W marcu powrócą także popularne pokazy spektakli z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, National Theatre w Londynie, Bolshoi Ballet w Moskwie oraz prezentacje sztuki w ramach cyklu Art Beats. W programie m.in. Caravaggio. Dusza i krew, spektakl Frankenstein, balet Śpiąca królewna oraz opery Rigoletto i Madame Butterfly.

Najlepsze z Najgorszych: Upiory | 24 marca

Stranger Things z upiornie niskim budżetem, nadrabiające jednak fantazją i brawurą fenomenalnej reżyserki - Eugenie Joseph. W ramach marcowego spotkania z filmami tak tragicznie złymi, że aż pięknymi, Kino Nowe Horyzonty zaprezentuje kultowe Upiory z 1986 roku.

Między słowami: filmowe spotkania psychoanalityczne | od 25 marca

Kino ma prawdziwą moc terapeutyczną. Wspólnie z Oddziałem Dolnośląsko- Opolskim Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszamy na wiosenną odsłonę cyklu Między słowami - serię pokazów wyjątkowych filmów, połączonych ze spotkaniami z praktykami psychoanalizy. W programie najnowszej odsłony cyklu przyjrzymy się bliżej czterem filmom: ParasiteFudzeNiedosytowi i Babyteeth.

W marcowym programie pojawi się także przegląd TOP 10 najciekawszych polskich filmów ostatniej dekady, do repertuaru wrócą także Nowe Horyzonty dla Seniora. Szczegóły wkrótce!

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!