repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Parasite, reż. Bong Joon-ho
Aktualności

Między słowami: nowy sezon filmowych spotkań psychoanalitycznych

24 lut

Kino ma prawdziwą moc terapeutyczną. Wspólnie z Oddziałem Dolnośląsko- Opolskim Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszamy na wiosenną odsłonę cyklu Między słowami - serię pokazów wyjątkowych filmów, połączonych ze spotkaniami z praktykami psychoanalizy. Razem spoglądamy na film z różnych perspektyw, analizujemy i poszukujemy nowych znaczeń. Bilety na marcowy pokaz już w sprzedaży!

W programie najnowszej odsłony cyklu Między słowami przyjrzymy się bliżej czterem znakomitym filmom, które zostały obsypane nagrodami na międzynarodowych festiwalach i zdobyły uznanie krytyków.

Na dobry początek zapraszamy na pokaz sensacji ostatniej gali rozdania Oscarów - nagrodzony aż czterema statuetkami Akademii (w tym dla najlepszego filmu) Parasite Joon-ho Bonga. Polskim akcentem wiosennej edycji Między słowami będzie Fuga Agnieszki Smoczyńskiej, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia kobiety cierpiącej na tytułową fugę dysocjacyjną - całkowitą amnezję wsteczną. W roli głównej Gabriela Muskała - aktorka i autorka scenariusza jednocześnie, która koncertowo oddaje niepokoje, rozgoryczenie i wewnętrzne rozdarcie głównej bohaterki. Świetnym punktem wyjścia do rozmowy pod kątem psychoanalitycznym będzie także Niedosyt w reżyserii Carlo Mirabelli-Davisa, z fantastyczną Halley Bennet w roli kobiety uwięzionej w "złotej klatce" domowych konwenansów. Na zakończenie cyklu zobaczymy wyróżniony trzema nagrodami na MFF w Wenecji Babyteeth Shannona Murphy'ego, słodko-gorzką historię poważnie chorej nastolatki, która zakochuje się w chłopaku z problemami.

Spotkania prowadzi Iza Grad.

25 marca, czwartek

Parasite

reż. Bong Joon-ho / Korea Południowa 2019 / 132’
25 mar / cz19:30
Dorota Kaja - Certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna, superwizorka i terapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Psychoanalityczka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i International Psychoanalytical Association.

22 kwietnia, czwartek

Fuga

reż. Agnieszka Smoczyńska / Polska, Czechy, Szwecja 2018 / 100’
gość: Dorota Komuda- Augustyn - certyfikowana terapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

27 maja, czwartek

Niedosyt

reż. Carlo Mirabella-Davis / Francja, USA 2019 / 94’
gość: Ewa Pisarska - certyfikowana terapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

24 czerwca, czwartek

Babyteeth

reż. Shannon Murphy / Australia 2019 / 120’
gość: Edyta Karolczyk - certyfikowana terapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!