repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

27 lis / śr
plakat

Poranek kojota

reż. Olaf Lubaszenko

czas: 92’
produkcja: Polska 2000
obsada: Maciej Stuhr, Karolina Rosińska, Tadeusz Huk
język: polski

gatunek: komedia

Seans odbędzie się z nośnika cyfrowego.

Przed seansem dr Michał Piepiórka wygłosi videoprelekcje.

Wrażliwy blondwłosy bohater o obliczu młodego Macieja Stuhra staje twarzą w twarz z gangiem bezlitosnych gangsterów? Znacie? To posłuchajcie! Ale choć Poranek kojota tak bardzo na pierwszy rzut oka przypomina Chłopaki nie płaczą, to nikt nie ma mu tego za złe. Bo jego wartość jest w czymś innym. To jeden z tych filmów, który realizuje się w dialogach, skeczowych scenach, jak ta z guźcem zamienionym w świnie, anegdotach jak choćby o wyjeździe do Afryki, a nawet pojedynczych bohaterach – wystarczy przypomnieć sobie Krzysztofa Jarzynę ze Szczecina. Poranek kojota nie tylko wszedł do naszego popkulturowego krwiobiegu, to także wyciąg z okresu przełomu millenium. Jak chcecie zobaczyć, jak się wtedy ubieraliśmy, o czym mówiliśmy i z czego się śmialiśmy, to wystarczy obejrzeć film Olafa Lubaszenki.

[Michał Piepiórka]

dr Michał Piepiórka:

filmoznawca, krytyk filmowy, autor bloga Bliżej Ekranu. Adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa UAM. Publikuje w Miesięczniku Kino, w Czasie Kultury i na
portalu Filmweb. Trzykrotnie wyróżniany w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka, dwukrotnie nominowany do Nagród PISF-u. Autor książki „Rockefellerowie i Marks nad Warszawą. Polskie kino fabularne wobec transformacji gospodarczej”. Lubi polskie kino.

fot. Krzysztof Wellman

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!