repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

15 maja / śr
plakat

Nasza młodsza siostra

Our Little Sister / Umimachi Diary

reż. Hirokazu Koreeda

czas: 128’
produkcja: Japonia 2015
obsada: Haruka Ayase, Masami Nagasawa, Kaho, Suzu Hirose
język: japoński

gatunek: dramat

Kopia: DCP

Sakura. Wrocławskie dni japońskich inspiracji doczekała się już III edycji. Główne wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się w dniach 9-12 maja w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, a od 13 do 19 maja zapraszamy na filmowe rozwinięcie w ramach przeglądu Mistrzowie Kina Japońskiego.

Przed wszystkimi pokazami filmowymi, prezentowane będą krótkometrażowe prace studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, inspirowane kulturą Japonii.

Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie Jak ojciec i syn Hirokazu Koreeda powraca z – inspirowaną kinem Ozu – subtelną opowieścią o miłości i bliskości.

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Film Hirokazu Koreedy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!