repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

30 paź / nd
plakat

Blok Szortów 2

czas: 94’

kategoria wiekowa: 18+

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami: Szymonem Skowrońskim, Karolem Tarasewiczem, Piotrek Tokarzem i Olafem Knfederakiem. Spotkanie poprowadzi Michał Hernes z Watching Closely.

W programie:

 • Flegma, reż. Jan-David Bolt, Szwajcaria 2021
  Oscar jest spóźniony. Wszędzie dookoła ludzie zajęci są wymienianiem uścisków dłoni i podpisywaniem kontraktów w błyszczących wieżowcach. Jednak on ma ważniejsze rzeczy na głowie. Skąd wzięły się te wszystkie piekielne ślimaki?

 • Śniło mi się, reż. Piotr Tokarz, Polska 2021
  Sny od zarania dziejów są inspiracją do rozważań na temat podświadomości oraz furtką do świata abstrakcyjnych obrazów, które tworzą się w oparciu o nasze myśli, uczucia i doświadczenia. W Śniło mi się autor podejmuje próbę zwizualizowania marzeń sennych bliskich osób.

 • Pół sen, reż. Szymon Skowroński, Polska 2022
  Dziadek opowiada Lence bajkę na dobranoc, aby wnuczka jak najszybciej zasnęła. Jednak to on przysypia pierwszy, a po przebudzeniu stwierdza, że dziewczynka zniknęła.

 • Ostatnie pożegnanie, reż. Chung An Ou Alan, Tajwan 2021
  Huei i jej mąż Wen Hsiung muszą pożegnać się z ukochaną siostrą Huei. Okazuje się, że pozornie posępny, ale spokojny pogrzeb skrywa zdumiewający i mroczny sekret.

 • Wampir, reż. Olaf Konfederak, Polska 2022
  Początek lat 90. na Kaszubskiej prowincji, nawiedzanej przez seryjnego mordercę. Siedemnastoletnia Basia postanawia pomóc lekko upośledzonemu Romanowi, odrzuconemu przez lokalną społeczność. Historia o ostracyzmie społecznym oraz o jego przyczynach i skutkach, zobrazowana w klimacie klasycznych slasherów.

 • Rixt, reż. Horacy Muszyński, Holandia 2022
  Rok 2031, czasy COVID-94. Poczynania grupy niezależnych fryzyjskich badaczy śledzi polski filmowiec. Z ich mobilnego laboratorium badają tajemnicze zjawisko: poziom mórz w całej Europie spada, mimo że efekt globalnego ocieplenia powinien być odwrotny. Poziom jest tak niski, że uniemożliwia funkcjonowanie platform wiertniczych, a co gorsza – morski transport międzynarodowy został wstrzymany. Najbardziej intrygujący dla naukowców jest jednak fakt, iż każdego dnia z odkrytego morskiego dna znikają plastikowe odpady.

Goście spotkania:

 • Szymon Skowroński, reżyser filmu Pół sen
  Reżyser, scenarzysta, producent. Jego thriller Zagadka zemsty był nominowany w kategorii najlepszego debiutu na festiwalu Kołobrzeg Suspense Festival, Finalista konkursu Papaya Young Directors 2020, gdzie zrealizował hołd dla horroru klasy B pt. Jaszczurohumanoid. Produkuje i realizuje spoty reklamowe, teledyski i krótkometrażowe formy fabularne.
 • Karol Tarasewicz, współscenarzysta filmu Pół sen
  Finalista konkursu scenariuszowego TVN Discovery Talents 2020; wyróżniony w konkursie Script Fiesta 2018, autor scenariusza nagradzanego shorta The Customer i współtwórca powstającego dokumentu “Maja. Wszystko dla pasji” o legendzie kolarstwa górskiego. Autor reklam storytellingowych, obecnie współpracuje z grupą ATM jako II reżyser w serialu Pierwsza Miłość.
 • Piotr Tokarz, reżyser filmu Śniło mi się
  Rocznik ’94, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Sztuka Mediów. Swoją przygodę z animacją zaczął właśnie na studiach, wcześniej skupiał się na tworzeniu filmów, głównie teledysków. W swoich pracach eksperymentuje z różnymi technikami, korzystając z możliwości jakie daje ruchomy obraz.
 • Olaf Konfederak, reżyser filmu Wampir
  Urodzony 15 kwietnia 2000 roku w Bytowie. Filmowiec-samouk. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie. Zainteresowany głównie filmem artystycznym oraz kinem grozy lat 70-tych. Zaczął realizować swoje pierwsze filmy w wieku 8 lat. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!