repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

29 paź / so
plakat

Blok Szortów 1

czas: 99’

kategoria wiekowa: 16+

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami: Tomaszem Pulchnym i Kamilem Wójcikiem. Spotkanie poprowadzi Dominik Sobolewski z Watching Closely.

W programie:

 • Dzika Suka, reż. Rebekka Johnson, Kate Nash, USA 2021
  Specyficzny dreszczowiec o wywiadzie lokalnej reporterki z gospodynią domową na temat spotkania z kojotem, które zmieniło jej życie. Kobieta i zwierzę podejmują się niesamowitej wędrówki po lesie, która pozostawia ich na zawsze połączonych ze sobą... i z bestią. Tematem filmu są związek między wyniszczaniem przyrody a uciskiem kobiet oraz wyjątkowe sposoby obrony, które stosują w sytuacjach zagrożenia.

 • Nocny pociąg bez mięsa, reż. Kamil Wójcik, Polska 2021
  Niewiele rzeczy tak uszczęśliwia jak wolny przedział w nocnym pociągu. Wtedy wiesz, że możesz spędzić całą noc tylko z własnymi myślami, w przemijającym świetle neonów, które gwałtownie przeszywają ciemność. Rytmiczny stukot pomaga wejść w trans. Czas się rozpływa. Ciemność nocy zalewa przedział. Oby nikt się nie dosiadł.

 • Pod lodem, reż. Alvaro Rodriguez Areny, Hiszpania, Andora 2021
  Po stracie ojca w wyniku wypadku, Edur budzi się w ze strasznego koszmaru. Razem z jego najgorszymi wspomnieniami prześladuje go poczucie obecności kogoś innego.

 • Zmora, reż. Tito Fernandes, Wielka Brytania 2022
  Uwięzioną na łodzi kobietę ściga strach we własnej osobie.

 • Korzenie, reż. Andrea Lejault, Francja 2022
  Annaëlle stara się odnaleźć pewien grób i dowiedzieć się jak najwięcej o swoich kobiecych przodkach. Zdeterminowana odwiedza opuszczony dom swojej rodziny, by w końcu zdobyć odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

 • Minus jeden, reż. Tomasz Pulchny, Polska 2022
  Szanowany Profesor pracujący w prosektorium, po śmierci swojej żony, spowodowanej chorobą Parkinsona, chce wynaleźć przełomowy lek na tę przypadłość. Przeprowadza w tym celu badania na kobietach w ciąży. Profesor poznaje swojego Asystenta, młodego studenta, i zaczyna owijać go sobie wokół palca, wciągając go w swoje czarne interesy, starając się wynaleźć antidotum.

Goście spotkania:

 • Tomasz Pulchny, reżyser filmu Minus Jeden
  Ukończył studia magisterskie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku kulturoznawstwo, specjalizacja: filmoznawstwo. Zainteresował się kinem w dzieciństwie, nagrywając różne amatorskie filmy z przyjaciółmi. Rozpoczynając poważnie drogę filmową nagrał amatorski debiut filmu Droga do domu z premierą w 2020 roku. Następnie jako współreżyser, współscenarzysta i współproducent stworzył krótkometrażowy film Ostateczne rozwiązanie, gdzie w rolę główną wcielił się Michał Czernecki i Nel Kaczmarek. Solowy debiut reżyserski krótkometrażowego filmu fabularnego pt. Minus Jeden powstał w 2022 roku.
 • Kamil Wójcik, reżyser filmu Nocny pociąg bez mięsa
  Niezależny twórca animacji 2D. Niektóre jego realizacje zdarzają się pojawiać na festiwalach filmowych, a wszystkie inne można zobaczyć na jego stronie z komarami w czekoladzie. Obecnie jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wcześniej był absolwentem plastyka z Jarosławia. Urodził się na wschodzie Polski-  w Łańcucie, pierwszego stycznia, w Światowy Dzień Kaca przez co nikt nie pamięta o jego urodzinach.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!