repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 2 października 2021.

Skradzione pocałunki - zestaw filmów krótkich

reż. Lidi Toepoel, Bastian Eipert, Paloma Canonica, Cristina Vilches Estella

czas: 42’
produkcja: Holandia, Niemcy, Hiszpania, Szwajcaria 2020
język: polski

kategoria wiekowa: 9+
polska premiera

Warto pielęgnować relacje z rodzicami i dziadkami, bo chwile spędzone z rodziną to jedne z najbardziej magicznych momentów życia. Poznajcie Amy, która pomaga swojej zakochanej babci; dziewczynkę odbywającą podróż przez wspomnienia ze swoim tatą oraz Fleur, która chce być taka jak jej babcia – malarka.

Poczujcie z Amy dreszczyk emocji, kiedy wykrada babcię z domu seniorów. Czasami bycie zakochanym wymaga nawet tak daleko posuniętych czynów… Zanurzcie się razem z Fleur w świat wyobraźni i sztuki. Przecież to wyobraźnia często ratuje nas z opresji! Otwórzcie magiczne pudełka pamiątek razem z dziewczynką i jej tatą. Podróże przez wspomnienia są jednymi z najpiękniejszych wypraw naszego życia!

Skradzione pocałunki - zestaw filmów krótkich to selekcja trzech nasyconych ciepłymi uczuciami filmów opowiadających o bohaterkach, dla których relacje rodzinne to niezwykle cenne skarby.

W programie:

 • Skradzione pocałunki, 14'

  Kiedy twoja babcia zaczyna wszystko zapominać, można znaleźć wiele plusów takiej sytuacji. Łatwo wtedy wygrać w karty czy dostać pieniądze za tę samą rzecz dwa, trzy, a nawet dwadzieścia razy… Amy akurat zbiera na deskorolkę, a że odwiedza babcię w domu seniorów codziennie, słoiczek z oszczędnościami szybko się wypełnia. Któregoś dnia okazuje się, że babcia Amy się zakochała! Jej wybrankiem jest inny rezydent ośrodka spokojnej starości, Rinus. Dziewczynka bardzo kocha swoją babcię, więc mocno kibicuje temu uczuciu. Niestety dość szybko Rinus zostaje przeniesiony do innego miejsca. Amy postanawia pomóc…

  Skradzione pocałunki to ciepła, pełna miłości i troski o najbliższych historia, która udowadnia, że pomimo trudności, jakie powoduje choroba Alzheimera, prawdziwa więź międzyludzka jest możliwa i niezwykle potrzebna.

  Czy wiesz, że…

  ten film jest oparty na prawdziwej historii babci reżyserki.

 • Czysty papier, 15'

  Jedenastoletnia Fleur chce być malarką równie znakomitą jak jej babcia. Dziś w szkole odbywa się konkurs malarski. To szansa, żeby zaimponować babci i zdobyć upragnioną nagrodę. Kiedy Fleur siada w ławce przed czystą kartką papieru, orientuje się, że nie wzięła ze sobą pudełka z farbami. Czas ucieka… Dziewczynka chowa się przed presją sytuacji w świecie własnej wyobraźni.

  Czy wiesz, że…

  ten film łączy fragmenty aktorskie z animacją po to, żeby strona wizualna jak najlepiej odzwierciedlała przekaz.

 • Pamiątka, 13'

  Nasze wspomnienia często są zaklęte w przedmiotach czy skryte w pudełkach, które wystarczy otworzyć, żeby przypomnieć sobie najbardziej magiczne momenty naszego życia. W tych na nowo ożywionych historiach to, co prawdziwe, łączy się z tym, co wyobrażone. Pamiątka opowiada o takiej wspólnej podróży przez wspomnienia pewnej dziewczynki i jej ojca.

  Czy wiesz, że…

  same zdjęcia do tego filmu były realizowane aż przez 3 lata.

  nagrody:

  Najlepszy animowany film krótkometrażowy, Festival Internacional de Cine de Sax. Alicante (C. Valenciana) Hiszpania

inne filmy

Oddawaj! - zestaw filmów krótkich

Toru Superlis - zestaw filmów krótkich, cz. I

Mamo, leje deszcz - zestaw filmów krótkich

Odo - zestaw filmów krótkich

Dźwięki między koronami - zestaw filmów krótkich

Toru Superlis - zestaw filmów krótkich, cz. II

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!