repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 25 września 2021.

Dźwięki między koronami - zestaw filmów krótkich

reż. Filip Diviak, Gustavo Ribeiro, Kim Dayoon

czas: 51’
produkcja: Czechy, Brazylia, Korea Południowa 2020
język: polski

kategoria wiekowa: 6+
polska premiera

Czasami w naszym życiu pojawiają się zmiany, na które nie byliśmy przygotowani. Tak właśnie jest z bohaterami tego zestawu. Poznajcie historię grajka, który w jednej chwili traci dach nad głową, małego Johna, który nagle musi zamieszkać z apatycznym dziadkiem oraz Yeon-woo, która zmieniła szkołę i bardzo brakuje jej teraz przyjaciół.

Niektóre sytuacje potrafią nas zaskoczyć, ale zwykle potrzeba trochę czasu, a wszystko w końcu się układa. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość. No i najważniejsze – nie można się poddawać! Weźcie przykład z naszych bohaterów. Grajek odnalazł swoje nowe miejsce na ziemi, John nawiązał wyjątkową więź z dziadkiem, a Yeon-woopo utracie starych przyjaciół zyskała nowych. 

W programie:

 • Dźwięki między koronami, 15'

  Czarujące dźwięki niosą się po średniowiecznym miasteczku. Kiedy docierają do królewny, ta natychmiast wyobraża sobie pięknego grajka i miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak, gdy córka króla dociera na miejsce, w mgnieniu oka wyobrażenie pryska. Nieszczęśnik z hukiem wylatuje poza mury. Miał wyjątkowego pecha – straż królewska zniszczyła też jego instrument. Bezdomny grajek zamieszkuje w lesie. Z pomocą życzliwych zwierząt po kilku miesiącach odzyskuje możliwość grania.

  Dźwięki między koronami to pełna pięknych melodii historia o tym, że nie warto oceniać ludzi na podstawie wyglądu. Można wtedy wiele przegapić!

 • Napo, 16'

  Mama Johna postanowiła, że dziadek zamieszka teraz z nimi. Jest za bardzo schorowany, żeby mieszkał sam. Początkowo chłopiec nie umie znaleźć z dziadkiem nici porozumienia. W pewnym momencie zauważa, że kluczem do bliskości może stać się album z rodzinnymi zdjęciami. John filtruje fotografie przez swoją wyobraźnię i ożywia je dzięki rysunkom, a zazwyczaj apatyczny dziadek żywo reaguje na te dziecięce interpretacje rodzinnych wspomnień.

  Napo to wzruszająca historia o sile pamięci i budowaniu więzi między pokoleniami.

 • W poszukiwaniu Chok Chocka, 20'

  Po przejściu do nowej szkoły Yeon-woo ma trudności ze znalezieniem przyjaciół. W pewien deszczowy dzień, wracając do domu, dziewczynka znajduje ślimaka. Od tej pory traktuje go jak swojego najlepszego przyjaciela. Mości mu łóżeczko i obficie karmi jabłkami. Któregoś dnia, po powrocie ze szkoły, Yeon-woo ze smutkiem stwierdza, że ślimak zniknął. Zaczyna się niezwykła akcja poszukiwawcza, do której przyłącza się dziewczynka zainteresowana ogłoszeniem o zaginięciu…

  W poszukiwaniu chok chocka to znakomity krótkometrażowy film fabularny o potrzebie kontaktu z rówieśnikami, który w uroczy i mądry sposób ukazuje emocje dzieci.

  Czy wiesz, że...

  choć W poszukiwaniu Chok Chocka to film fabularny, znajdziesz tam wiele elementów animowanych.

inne filmy

Oddawaj! - zestaw filmów krótkich

Mamo, leje deszcz - zestaw filmów krótkich

Skradzione pocałunki - zestaw filmów krótkich

Odo - zestaw filmów krótkich

Toru Superlis - zestaw filmów krótkich, cz. II

Łódeczka, która chciała fruwać - zestaw filmów krótkich

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!