repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 29 września 2021.

Oddawaj! - zestaw filmów krótkich

reż. Ruchama Erenhalt, Abdenoure Ziane, Balázs Szövényi-Lux

czas: 59’
produkcja: Izrael, Francja, Węgry
obsada: Ora Knapel, Tadese Aklo, Michaella Kavim, Sabri Ouamar, Timi-Joy Marbot, Naidra Ayadi, Younes Bouab, Bendegúz Fazakas, Dorka Gáspárfalvi, Lajos Kovács, Dorka Gáspárfalvi, Péter Kálloy Molnár
język: polski

kategoria wiekowa: 10+
polska premiera 2 filmów

Jedna decyzja może zmienić wiele w naszym życiu – na chwilę lub na zawsze. Decyzje bywają trudne, zbyt pochopne bądź bardzo przemyślane. Poznajcie Olivię, Kadera i Gau, którzy doświadczają następstw swoich wyborów, i oceńcie sami, jak byście postąpili na ich miejscu.

Na pewno zorientowaliście się, że szkoła to nie tylko nauka, ale również relacje z rówieśnikami. Olivia właśnie rozpoczyna w Izraelu nową szkołę, w której musi znaleźć dla siebie miejsce. Mieszkający w Paryżu Kader chce przestrzegać rodzinnych tradycji religijnych i postanawia odbyć bardzo restrykcyjny post. Z kolei będący wielkim marzycielem Węgier Gau, za wszelką cenę pragnie przetransportować się do swojej ukochanej za ocean. Przekonajcie się razem z trójką głównych bohaterów, że nic tak nie liczy się w życiu, jak wiara w siebie.

W programie:

 • Oddawaj!, 15'

  12-letnia Olivia przyjechała z Nowego Jorku do Izraela. Dziś jest jej pierwszy dzień w nowej szkole. Atmosfera w klasie jest bardzo konfrontacyjna, jedyną osoba, która pozwoliła Olivii usiąść obok siebie w ławce, jest chłopiec z Etiopii – obiekt kpin reszty uczniów. Wygląda na to, że zbliżenie do niego skaże Olivię na klasowy ostracyzm. Dziewczyna musi wybrać między posłuszeństwem wobec liderki dziewczyn a możliwością szczerej przyjaźni.

  Oddawaj! bez owijania w bawełnę pokazuje, jak trudne i krzywdzące bywają szkolne relacje. To także film o odwadze w przełamywaniu sztywno ustalonych reguł.

  Czy wiesz, że…

  film został oparty na doświadczeniach reżyserki.

 • Letnie postowanie, 18'

  Przedmieścia Paryża aż gotują się od letniego upału. 11-letni Kader po raz pierwszy w życiu próbuje odbyć tradycyjny muzułmański post, ramadan, w trakcie którego przez miesiąc pije się i je dopiero po zachodzie słońca. Rudy, najlepszy przyjaciel Kadera postanawia mu towarzyszyć w tym trudnym wyzwaniu. Aby dopiąć swego, chłopcy muszą oprzeć się nie tylko pragnieniu i głodowi, ale również wakacyjnej nudzie.

  Letnie postowanie w fantazyjny sposób opowiada o zbyt wygórowanych wymaganiach, jakie czasem sami sobie narzucamy.

  Czy wiesz, że…

  w tym filmie znajdziesz nawet elementy westernu.

 • Katapulta, 27'

  Po upadku Związku Radzieckiego 13-letnia Nana przyjeżdża z Ameryki do małej wioski pod Budapesztem, gdzie poznaje Gau, chłopaka w jej wieku, z którym zaczyna łączyć ją głęboka relacja. Niestety wizyta szybko się kończy, a Gau zostaje sam z uczuciem dojmującej pustki i tęsknoty. Niedługo po wyjeździe Nany Gau odkrywa, że w jego wiosce znajduje się punkt, skąd może dostrzec i usłyszeć amerykańskie miasto Nany. Dzieje się to tylko, gdy Gau trzyma jej włos. Chłopak prosi dziadka o pomoc w budowie urządzenia, które przetransportuje go do ukochanej, do Ameryki.

  Katapulta to inspirująca historia o walce o swoje marzenia i dążeniu do pozornie niemożliwych do zrealizowania planów pomimo wszystkich przeciwności.

  Czy wiesz, że...

  Związek Radziecki upadł w 1990 roku. To wydarzenie spowodowało otwarcie granic, a członkowie rodziny po wielu latach mogli się wreszcie znowu zobaczyć.

inne filmy

Łódeczka, która chciała fruwać - zestaw filmów krótkich

Kiko i zwierzęta - zestaw filmów krótkich

Dźwięki między koronami - zestaw filmów krótkich

Mamo, leje deszcz - zestaw filmów krótkich

Odo - zestaw filmów krótkich

Skradzione pocałunki - zestaw filmów krótkich

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!