repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 2 października 2021.

Toru Superlis - zestaw filmów krótkich, cz. I

reż. Piotr Szczepanowicz

czas: 44’
produkcja: Polska 2020
język: polski

kategoria wiekowa: 4+
polska premiera

Toru jest wnukiem Superlisicy – opiekunki lasu, która uratowała z opresji niejedno stworzenie i unieszkodliwiła wiele leśnych potworów. Babcia jest także pierwowzorem komiksowej bohaterki uwielbianej przez Toru i jego przyjaciół – Dzika Bunia, Kurę Zoję i Jeża Fenia. Mały lisek pragnie pójść w ślady babci. Kiedy tylko pojawia się problem, przyjaciele dają znać, że przyszedł czas, aby Toru przywdział opaskę superbohatera.

Toru, poza tym, że stara się być odważny i rozwiązać każdy problem, udowadnia również, że superbohaterowie nie są nieustraszeni. Mają swoje obawy, bywają smutni, zdarza im się odkładać coś na później, a czasem mają trudności z akceptacją tego, kim są. Nie warto się tego wstydzić! Kiedy coś idzie nie po Twojej myśli, weź za rękę przyjaciela, a wtedy na pewno wskoczy na Ciebie mnóstwo wesołków – chochlików, dzięki którym serce robi się lekkie, oczy błyszczące, a na twarzy pojawia się uśmiech od ucha do ucha.

Czy wiesz, że...

Toru Superlis to polska animacja, wykonana w technice 2D z ilustracjami 3D. Serial często nawiązuje do estetyki komiksów o superbohaterach.

W programie:

 • Kraken, 7'

  Samolot kury Zoi wylądował na wyspie. Ktoś musi po niego popłynąć. Padło na dzika Bunia. Ale co jeśli w tej wodzie mieszka potwór Kraken o zimnych jak lód mackach? Jest tylko jeden przyjaciel, który może sobie z nim poradzić. Toru Superlis próbuje wszelkich sposobów, by pozbyć się Krakena.Ostatecznie dowiaduje się, że problem leży zupełnie gdzie indziej…

 • Zawierucha, 7'

  Jest wietrzny dzień. Kura Zoja postanawia wykorzystać pogodę i pożycza od jeża Fenia latawiec. Wkrótce na polanie, zamiast Zoi i latawca, Fenio znajduje list. Wygląda na to, że Zoja została porwana, a sprawcą jest groźna Zawierucha. Toru Superlis próbuje wydrzeć Zoję ze szponów Zawieruchy. W tym czasie musi pilnować, żeby nie porwała również malutkiego Fenia, który jest tak lekki, że co chwilę odlatuje…

 • Głodomór, 7'

  Co wydaje takie dziwne dźwięki w lesie? Czy to możliwe, żeby brzuszek dzika Bunia nakarmiony dużą ilością chipsów zrobił się aż tak hałaśliwy? A może to raczej Głodomór – stwór o gębie ciemnej jak jaskinia, języku lepkim jak błoto i zębach czarnych jak smoła? Tę zagadkę może rozwiązać tylko Toru Superlis!

 • Wielkolud, 7'

  Dzik Bunio wzywa na pomoc Toru Superlisa. Podejrzewa, że w lesie zamieszkał Wielkolud. Krzyki dobiegają z kierunku, w którym udał się jeż Fenio. Potwór na pewno już go złapał! Może go nie zje, ale na pewno zrobi z Fenia swojego niewolnika i ten będzie musiał zbierać dla niego jabłka. Przyjaciele nie mogą na to pozwolić!

 • Smutaski i Wesołki, 7'

  Dzik Bunio wyjechał na wakacje. Od tamtej pory na jeżu Feniu siedzi cała gromada Smutasków – chochlików, przez które serce robi się ciężkie, oczy mokre, a usta wykrzywiają się w podkówkę. Wygląda na to, że Smutaski przeskoczyły też na kurę Zoję, a nawet Superlisa Toru. Jest tylko jeden sposób na pozbycie się Smutasków! Trzeba znaleźć Wesołki! Ale co zrobić, kiedy są tak małe, że nawet nie wiadomo, gdzie ich szukać?

 • Pasibrzuch, 7'

  Kura Zoja marzyła o tym, żeby dzisiaj poleniuchować. Jej ulubione miejsce jest tak zanieczyszczone, że nie ma mowy o odpoczynku. Czy to na pewno przez burzę? Może lepiej wezwać Toru Superlisa, żeby sprawdził, czy to nie sprawka Pasibrzucha i przy okazji… trochę posprzątał.

inne filmy

Odo - zestaw filmów krótkich

Mamo, leje deszcz - zestaw filmów krótkich

Kiko i zwierzęta - zestaw filmów krótkich

Skradzione pocałunki - zestaw filmów krótkich

Oddawaj! - zestaw filmów krótkich

Dźwięki między koronami - zestaw filmów krótkich

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!