repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 30 września 2021.

Kiko i zwierzęta - zestaw filmów krótkich

reż. Yawen Zheng, Pascale Hecquet, Hélène Ducrocq, Verena Fels, Marc Angele

czas: 42’
produkcja: Francja, Belgia, Niemcy
język: polski

kategoria wiekowa: 6+
polska premiera 2 filmów

Wilki, pająki, myszy, robaki, mole. Jaki stosunek macie do tych zwierząt? Boicie się ich? Uważacie, że są niepotrzebne? Zanim zaczniecie ulegać stereotypom, poznajcie pajęczycę Dedalię i jej najlepszą przyjaciółkę Panią Mol, wilka, który zgubił trop matki, niedźwiedzia, który połknął muchę czy uroczą gromadkę zwierzątek podwórkowych.

Zwierzęta są fascynujące! Przekonajcie się o tym, poznając przygody chłopca Kiko, który uwielbia dokuczać innym czy historię dzieci myśliwego, które odkryły w szopie młodego wilka. Zaprzyjaźnijcie się z nieszczęsnym niedźwiedziem, który podczas snu niechcący połknął muchę. Sprawdźcie, jak urocze i lękliwe potrafią być pająki. Zwierzęta potrafią nas wiele nauczyć, trzeba tylko dać im szansę!

Kiko i zwierzęta to zestaw pięciu animacji, które uczą dzieci empatii i pokory w stosunku do zwierząt, a także pozwalają na poznanie zawiłych zależności między różnymi stworzeniami.

W programie:

 • Kiko i zwierzęta, 7'

  Na pewnym wiejskim podwórku wszystko układa się harmonijnie, dopóki nie pojawia się Kiko – postrach wszystkich zwierząt. Najlepszą zabawą chłopca jest dokuczanie każdemu, kto wpadnie w jego ręce. Kiko wymyśla coraz bardziej uciążliwe formy prześladowań, aż w końcu zwierzęta mają dość. Postanawiają się zbuntować! Udowodnią chłopcu, że one też potrafią czuć i zasługują na szacunek.

  Kiko i zwierzęta w humorystyczny sposób uczy dzieci empatii w stosunku do innych stworzeń. W końcu nawet największy łobuziak zmięknie, jak pozna ich niezwykłe umiejętności.

 • Niedźwiedź, który połknął muchę, 7'

  Pewnego razu niedźwiadek podczas snu połknął muchę. Dlaczego ona musi tak brzęczeć mu w żołądku? Nie da się tego znieść! Za radą wiewiórki niedźwiedź połyka żabę, żeby ta zjadła muchę. Niestety żaba zaczyna uciążliwe rechotać. W takim razie co je żaby? A potem co zjada węże, czaple, lisy… Jak daleko trzeba się posunąć, żeby powstrzymać tę torturę?

  Niedźwiedź, który połknął muchę to przezabawna animacja, która uczy dzieci zależności pomiędzy leśnymi zwierzętami, a także w prześmiewczym świetle ukazuje rolę człowieka w ekosystemie.

  Czy wiesz, że…

  w pierwotnej wersji tej historii niedźwiedziem była… staruszka.

 • Wilk, 11'

  Młody wilk, wystraszony przez myśliwych, gubi trop matki. W poszukiwaniu jedzenia wychodzi z lasu, a tam czekają na niego elektryczne ogrodzenia, głośne samochody i wrogo nastawieni ludzie. Coraz słabszy malec zasypia pod domem myśliwego. Na szczęście pierwsze znajdują go dzieci. Kiedy orientują się, jak bardzo jest bezbronny, robią wszystko, by przywrócić go naturze.

  Wilk to pięknie zrobiona animacja o krzywdzących stereotypach, które narosły wokół wilków, począwszy od bajki o Czerwonym Kapturku.

  Czy wiesz, że…

  część tej animacji została zrealizowana techniką ręcznego wycinania papieru.

 • Jak przezwyciężałam swój lęk przed ludźmi, 9'

  Dedalia, pająk domowy, bardzo boi się ludzi. Ludzie zabili całą jej rodzinę. Poza tym są tacy wielcy! Na szczęście ludzki dom, w którym mieszka Dedalia, od dawna stoi pusty. Można w nim pleść najfajniejsze sieci i nikt ich nie niszczy. Pewnego dnia w jedną z pajęczyn wpada mol. Dedalia, która dawno z nikim nie rozmawiała, ogromnie cieszy się z towarzystwa! Pani mol okazuje się wielką marzycielką. Jadła już tyle koszulek z widokiem Nowego Jorku, że nie pragnie niczego innego, jak pojechać właśnie tam. Czy Dedalia, pomimo ogromnego lęku przed ludżmi, odważy się wyjechać z przyjaciółką?

  Czy wiesz, że…

  większość pająków ma cztery pary oczu, ale niektóre gatunki mają trzy, dwie lub jedną. Zupełnie wyjątkowe pająki nie mają ich w ogóle!

 • Tobi i Turbobus, 7'

  Poznajcie Toby’ego, młodego wilka, który właśnie w tej chwili jak zwykle spóźnia się na swój szkolny autobus. Na szczęście na przystanku czeka jego kumpel Freddy. Dzięki jego opieszałości Toby’emu udaje się zdążyć. Teraz rozgląda się za wolnymi miejscami. Toby uważa, że dzień będzie fajny tylko, jeśli Freddy usiądzie obok niego. Zadania nie ułatwia jedyna zasada podróżowania Turbobusem – jak nie masz miejsca, wylatujesz. I to dosłownie…

  Toby i Turbobus to ciepła i dynamicznie zrealizowana historia o tym, że z niektórych przyjaźni czasami się wyrasta.

  Czy wiesz, że…

  ta animacja powstała w technice 3D z użyciem ciekawych efektów np. zatrzymanego tempa.

inne filmy

Oddawaj! - zestaw filmów krótkich

Toru Superlis - zestaw filmów krótkich, cz. II

Dźwięki między koronami - zestaw filmów krótkich

Odo - zestaw filmów krótkich

Łódeczka, która chciała fruwać - zestaw filmów krótkich

Mamo, leje deszcz - zestaw filmów krótkich

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!