repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 25 września 2021.

Felek i Tola - zestaw filmów krótkich

reż. Tom van Gestel & Masha Halberstad

czas: 44’
produkcja: Belgia
język: polski

kategoria wiekowa: 4+

W tym lesie jest wyjątkowo sympatycznie! Oprócz nierozłącznej pary – lisa Felka i zajączki Toli – mieszkają tu także Dzik, Wiewiórka, ale także… Mors, Pingwin, a nawet prawdziwa Syrena! Każdy z leśnych bohaterów mierzy się czasami z drobnymi zmartwieniami, ale… od czego są przyjaciele? Przecież wspólnie da się rozwiązać każdy kłopot!

Felek i Tola to zestaw czterech radosnych animacji z bohaterami, których polubicie od pierwszych chwil. Poznajcie przygody liska Felka, naczelnego łasucha lasu, i roztropnej zajączki Toli oraz ich sąsiadów: słodkiego Puchacza Henia, dzika Dzidka, który jeździ na Harleyu czy Kitkę Ogonowską, najelegantszą wiewiórkę w okolicy. Wśród tej uroczej ferajny każdy czuje się na swoim miejscu!

Czy wiesz, że...

animacje powstały na podstawie popularnej serii książek uznanej pisarki Sylvii Vanden Heede i ilustratora Thé Tjonga-Khinga.

W programie:

 • Skarb, 11'

  Dzik Dzidek maluje portret Pingusi. A przynajmniej bardzo się stara… Nie do końca udane obrazy niesione przez wiatr trafiają do innych mieszkańców lasu. Zwierzęta są przekonane, że te osobliwe malunki to mapy prowadzące do skarbu. Zaczyna się wielkie poszukiwanie czegoś cennego…

 • Zwycięzca, 11'

  Mors Reks organizuje konkurs pływacki. Puchacz Henio, który zawsze marzył o uczestnictwie w takich zawodach, decyduje się wziąć w nich udział pomimo tego, że nigdy wcześniej nie pływał. Jest pełen zapału, dopóki nie dowiaduje się, że jego konkurentem będzie świetnie pływający dzik Dzidek. Onieśmielenie i strach biorą górę… Czy uda się je przezwyciężyć?

 • Tęsknota za domem, 11'

  Jest lato. Upały w lesie zrobiły się tak dokuczliwe, że niektórym zwierzętom nie pomaga nawet trzymanie głowy w zamrażarce. Pingusia decyduje się spakować swoje rzeczy i wyjechać… do domu. Ale przecież biegun południowy jest tak daleko, że nie ma mowy o odwiedzinach! Czyżby przyjaciele mieli się już nigdy nie zobaczyć?

 • Klub dam, 11'

  Wiewiórka Elegantka – Kitka Ogonowska zakłada klub dla dam i zaprasza wszystkie dziewczyny z lasu na smakowite przekąski i zajęcia dla płci pięknej. Lis Felek i dzik Dzidek nie rozumieją, dlaczego nie mogą zajadać tych wszystkich pyszności. Przebierają się za elegantki z miasta, ale szybko zostają zdemaskowani. Wzburzeni wyrzuceniem ich z klubu dam, szybko postanawiają założyć swoje kółko zainteresowań. Ale czy znajdą taką aktywność, którą polubią wszyscy panowie z lasu? 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!