repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Drapieżnicy, reż. Pietro Castellitto

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 20 zł
  • bilet klubowy: 18 zł
  • bilet wielokrotny 4+ na 4 i więcej seansów: 16 zł
przegląd

Cinema Italia Oggi 2021 | Przegląd Nowego Kina Włoskiego

od 9 do 15 lipca

Filmowa podróż do ojczyzny Felliniego! W dniach 9-15 lipca zapraszamy na Cinema Italia Oggi - przegląd najnowszych i najciekawszych produkcji ze słonecznej Italii. Na wielkim ekranie zobaczymy m.in. film inspirowany słynną powieścią Jacka Londona Martin Eden, pokazywany w konkursie głównym na 70. Berlinale Chciałem się ukrywać czy uczuciowy thriller Wszystko zostaje w rodzinie z Albą Rohrwacher w roli głównej.

Kierunek: Włochy

Przedmieścia Rzymu, Neapol i Triest. Tegoroczny przegląd zabiera widzów w ekscytującą podróż po Półwyspie Apenińskim. W programie znalazło się 11 tytułów, które były prezentowane na światowych festiwalach, zdobyły uznanie krytyków i skradły serca widzów. Każdy z tych filmów pozwala spojrzeć na włoski świat z innej perspektywy - przez pryzmat południowego humoru (Dzieci), najnowszej historii Włoch (Najlepsze lata) czy bagażu rodzinnych doświadczeń (Pod tym samym niebem).

Fascynujące biografie

Poza obyczajowymi historiami, w programie odnajdziemy dwie filmowe biografie: Chciałem się ukrywać - nagrodzoną siedmioma "włoskimi Oscarami" (nagrodami David di Donatello) opowieść o życiu Antonia Ligabue, jednego z najważniejszych malarzy sztuki naiwnej oraz Życie jak film klasy B przedstawiające niespokojne losy i kalejdoskopową filmografię Piera Vivarellego‪, rewolucyjnego włoskiego reżysera filmów klasy B, którego kino uwielbia sam Quentin Tarantino.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!