repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

9 lip / pt
plakat

Najlepsze lata

Gli anni più belli

reż. Gabriele Muccino

czas: 128’
produkcja: Włochy 2020
obsada: Pierfrancesco Favino, Micaela Ramazzotti, Kim Rossi Stuart

Od niewinnej młodości aż po blaski i cienie dorosłego życia. Od idealizmu po rozczarowania oraz frustracje. W swoim nowym filmie, ceniony włoski reżyser Gabriele Muccino, towarzyszy swoim bohaterom przez czterdzieści lat, obrazując ich losy na tle politycznych zawirowań historii swojego kraju.     

Paola, Giulia i Riccardo to troje zbuntowanych nastolatków, których poznajemy na początku lat 80., podczas gwałtownych zamieszek ulicznych w Rzymie. Wkrótce do ich grupy dołącza Gemma, wprowadzając do przyjacielskich relacji sporo zamieszania. Pełne zawirowań losy bohaterów śledzimy na przełomie czterdziestu lat. Szybko okaże się, że dla każdego z nich życie zgotowało zupełnie inny scenariusz, weryfikując, nierzadko brutalnie, ich nastoletnie fantazje i idee.

Mający hollywoodzkie doświadczenie Gabriele Muccino z imponującym narracyjnym rozmachem wplata indywidualne historie "poszarpanych" przez życie bohaterów w większą całość, jaką jest najnowsza historia Włoch. Sentyment miesza się tu z żywymi emocjami, nie tylko za sprawą wyrazistych zdjęć czy klimatycznej muzyki, ale i charyzmatycznych ról czołówki włoskich aktorów.

   

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!