repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Lato '85, reż. François Ozon

ceny biletów:

  • bilet normalny: 20 zł
  • bilet klubowy: 18 zł
  • bilet 5+ przy zakupie 5 i więcej seansów: 16 zł
przegląd

12. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

18-24.06

W dniach 18 – 24 czerwca zapraszamy na Przegląd Nowego Kina Francuskiego, w trakcie którego zaprezentujemy najciekawsze i najszerzej dyskutowane filmy, które w ostatnich kilkunastu miesiącach decydowały o obliczu kina znad Sekwany. 

Mocnym punktem przeglądu okaże się z pewnością Lato 85 - najnowszy film Francoisa Ozona. Kontrowersyjny reżyser powraca tym razem do czasów własnej młodości, by opowiedzieć typową dla siebie historię o wymykających się spod kontroli impulsach okresu dojrzewania. W programie tegorocznego przeglądu nie mogło zabraknąć także hołdu dla zmarłego w marcu tego roku, nieodżałowanego Bertranda Taverniera. Widzowie Kina Nowe Horyzonty będą mogli obejrzeć jeden z ostatnich filmów reżysera  – jednocześnie osobisty i erudycyjny dokument Podróż przez historię kina francuskiego.

 

Tegoroczny przegląd to jednak nie tylko dzieła uznanych mistrzów, lecz także dokonania zdolnych debiutantów. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na Gagarine – poetycką i pełną wdzięku opowieść o dojrzewaniu, która zasłużenie uzyskała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie roku.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!