repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Bogowie, reż. Łukasz Palkowski

Akademie filmowe

Klasyczne i kultowe filmy w nowej odsłonie: w ramach Akademii filmowych w Kinie Nowe Horyzonty zapraszamy na pokazy arcydzieł światowej i polskiej kinematografii, każdorazowo poprzedzone wykładami cenionych filmoznawców czy krytyków.

Akademie filmowe to propozycja zarówno dla studentów, jak i miłośników kina, którzy chcą wiedzieć więcej: poznać kulisy powstawania, kontekst kulturowy, historyczny czy społeczny.

Akademia Kina Światowego - to nasze autorskie przedsięwzięcie, w ramach którego prezentujemy rozwój kina na świecie. Każdy z seansów poprzedzony jest wykładem przygotowanym przez specjalistki i specjalistów związanych ze światem filmu (m.in. prof. Monika Talarczyk, Diana Dąbrowska czy Piotr Czerkawski). Dzięki wykładom słuchacze mają okazję zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym - w duchu tzw. Nowej Historii Kina. Tym samym kinematografia staje się soczewką, przez którą obserwujemy, jak zmieniał się świat w ciągu ostatniego stulecia.

Czytaj więcej o Akademii Kina Światowego

Akademia Polskiego Filmu - w tym roku zmienia swój charakter, skupiając się przede wszystkim na polskim kinie współczesnym. To ważny krok: jak do tej pory, kursy edukacyjne prezentowały przede wszystkim dawną historię rodzimego kina, zaniedbując zjawiska z czasu po 1989 roku. W ostatnich latach polska kinematografia przeżywa swój nowy renesans, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia dla polskich twórców przyznawane na prestiżowych wydarzeniach (m.in. Oscar dla Idy Pawła Pawlikowskiego i nagroda w Cannes za Zimną wojnę, nominacja dla Bożego Ciała Jana Komasy, szereg nagród dla Małgorzaty Szumowskiej), znakomite recenzje międzynarodowych krytyków i coraz większa frekwencja na pokazach - nie tylko w Polsce, ale też w Europie i Stanach Zjednoczonych. W tym roku program APF skupi się na prezentacji dorobku najważniejszych twórczyń i twórców, mających największy wpływ na współczesne polskie kino (m.in. Agnieszka Smoczyńska, Wojciech Smarzowski, Andrzej Jakimowski, Jan Komasa, Paweł Pawlikowski czy Małgorzata Szumowska).

Czytaj więcej Akademii Polskiego Filmu

Na zajęcia Akademii Kina Światowego zapraszamy od 6 października 2020 r. - we wtorki o godz. 17:00, na zajęcia Akademii Polskiego Filmu od 7 października 2020 r., w środy o godz. 17:00.

Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet SWPS honorują zajęcia obu akademii jako przedmioty ponadprogramowe i/lub fakultatywne - studenci mogą zdobywać zaliczenia przedmiotów na ocenę (w tym punkty ECTS).

Karnety i bilety

Akademia Kina Światowego

Karnet: 200 zł (13 spotkań),
Bilet na pojedynczy seans: 22 zł (sprawdź program).

Akademia Kina Polskiego

Karnet: 150 zł (13 spotkań)
Bilet na pojedynczy seans: 20 zł (sprawdź program).

Akademia Polskiego Filmu realizowana jest we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

Kontakt 

Koordynatorka organizacyjna:
Ela Janik: e.janik@kinonh.pl

Opiekunowie naukowi:
dr Małgorzata Kozubek: malgorzata.kozubek@uwr.edu.pl
dr Robert Dudziński: robert.dudzinski2@uwr.edu.pl

Śledź Akademie filmowe na Facebooku 

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!