repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Bogowie, reż. Łukasz Palkowski

Akademie filmowe

Klasyczne i kultowe filmy w nowej odsłonie: w ramach Akademii filmowych w Kinie Nowe Horyzonty zapraszamy na pokazy arcydzieł światowej i polskiej kinematografii, każdorazowo poprzedzone wykładami cenionych filmoznawców czy krytyków

Akademie filmowe to propozycja zarówno dla studentów, jak i miłośników kina, którzy chcą wiedzieć więcej: poznać kulisy powstawania, kontekst kulturowy, historyczny czy społeczny.

W programie bieżącego, czwartego semestru Akademii Kina Światowego znalazły się m.in.: francuski neobarok, slow cinema, nowa falę grecka i rumuńska, zagadnienia związane z Dogmą 95, kino Bollywood oraz kino Afryki Subsaharyjskiej. Oprócz wykładów poprzedzających projekcje, zapraszamy także na dyskusje po każdym z pokazów. Wśród filmów znalazły się m.in.: MementoBogowieHistoria pewnej przyjaźni oraz Ichi zabójca.

Czytaj więcej o Akademii Kina Światowego

W ramach zajęć z Akademii Polskiego Filmu będzie można obejrzeć aż 26 filmów z kanonu rodzimej kinematografii, w tym dzieła Krzysztofa Kieślowskiego, Marka Koterskiego, Krzysztofa Krauze, Doroty Kędzierzawskiej, Małgorzaty Szumowskiej i Xawerego Żuławskiego. Porozmawiamy o kinie po transformacji ustrojowej, poznamy zagadnienie kina poetyckiego, postaramy się znaleźć w kinie polskim gatunek science fiction. W programie czwartego semestru znalazły się m.in.: SeksmisjaPsyDom wariatówDzień świraRewers33 sceny z życia i wiele innych.

Czytaj więcej Akademii Polskiego Filmu

Na zajęcia Akademii Kina Światowego zapraszamy od 3 marca 2020 r. - we wtorki o godz. 17:00, na zajęcia Akademii Polskiego Filmu od 4 marca 2020 r., w środy o godz. 17:00.

Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet SWPS honorują zajęcia obu akademii jako przedmioty ponadprogramowe i/lub fakultatywne - studenci mogą zdobywać zaliczenia przedmiotów na ocenę (w tym punkty ECTS).

Karnety i bilety

Akademia Kina Światowego

Karnet: 200 zł (13 spotkań),
Bilet na pojedynczy seans: 22 zł (sprawdź program).

Akademia Kina Polskiego

Karnet: 150 zł (13 spotkań)
Bilet na pojedynczy seans: 20 zł (sprawdź program).

Akademia Polskiego Filmu realizowana jest we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

Kontakt 

Koordynatorka organizacyjna:
Ela Janik: e.janik@kinonh.pl

Opiekunka naukowa:
dr Małgorzata Kozubek: malgorzata.kozubek@uwr.edu.pl

Śledź Akademie filmowe na Facebooku 

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!