repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Powiększenie, reż. Michelangelo Antonioni

Akademie filmowe

Klasyczne i kultowe filmy w nowej odsłonie: w ramach Akademii filmowych w Kinie Nowe Horyzonty zapraszamy na pokazy arcydzieł światowej kinematografii, każdorazowo poprzedzone wykładami cenionych filmoznawców czy krytyków.

Akademie filmowe to propozycja zarówno dla studentów, jak i miłośników kina, którzy chcą wiedzieć więcej: poznać kulisy powstawania, kontekst kulturowy, historyczny czy społeczny.

Akademia Kina Światowego - to nasze autorskie przedsięwzięcie, w ramach którego prezentujemy rozwój kina na świecie. Każdy z seansów poprzedzony jest wykładem przygotowanym przez specjalistki i specjalistów związanych ze światem filmu (m.in. prof. Monika Talarczyk, Diana Dąbrowska czy Piotr Czerkawski). Dzięki wykładom słuchacze mają okazję zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym - w duchu tzw. Nowej Historii Kina. Tym samym kinematografia staje się soczewką, przez którą obserwujemy, jak zmieniał się świat w ciągu ostatniego stulecia.

Czytaj więcej o Akademii Kina Światowego

Na zajęcia Akademii Kina Światowego zapraszamy od 5 marca 2024 r. - we wtorki o godz. 17:00.

Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny honorują zajęcia akademii jako przedmioty ponadprogramowe i/lub fakultatywne - studenci mogą zdobywać zaliczenia przedmiotów na ocenę (w tym punkty ECTS).

Karnety i bilety

Karnet: 240 zł (13 spotkań),
Bilet na pojedynczy seans: 24 zł (sprawdź program).

Kontakt 

Koordynatorka organizacyjna:
Ela Janik: e.janik@nowehoryzonty.pl

Opiekun naukowy:

Śledź Akademie filmowe na Facebooku 

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!