repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Podróż na Księżyc,reż. Georges Méliès

Informacje organizacyjne i ceny

Miejsce: Kino Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław)

Termin: wtorki, godz. 17.00

Cena karnetu za semestr: 200 zł (dostępny w kasach kina i online, po uprzednim zapisaniu się online na zajęcia i otrzymaniu mailowego potwierdzenia przyjęcia do APF)

Zapisy na nowy semestr: od 7 września 2020 r. na  www.kinonh.pl

Zajęcia nowego semestru: od 6 października 2020  r.

Bilety na pojedyncze zajęcia: 22 zł (dostępne online i w kasach kina)

Zajęcia składają się z około 90-minutowego wykładu akademickiego, seansu zazwyczaj jednego filmu pełnometrażowego oraz dyskusji

Uczelnie partnerskie współpracujące z Akademią i honorujące kurs jako przedmiot fakultatywny i/lub ponadprogramowy:

  • Uniwersytet Wrocławski
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Filia we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS

Uniwersytet Wrocławski uwzględnia zajęcia Akademii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu jako zajęcia ponadprogramowe dla studentów wszystkich wydziałów, instytutów i kierunków uczelni, studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. UWr honoruje zaliczenia i oceny z egzaminów, kończące każdorazowo semestr nauki w ramach wybranej akademii oraz honoruje pisemne zaświadczenia potwierdzające zaliczenie kursu.

Wydział Filologiczny oraz Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego honorują zajęcia Akademii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu również jako przedmioty fakultatywne. Studenci tych dwóch wydziałów mają możliwość wyboru charakteru akademii jako przedmiotu ponadprogramowego lub fakultatywnego - swoją decyzję deklarują podczas wypełniania online formularza zgłoszeniowego na akademię.

Przedmiot ponadprogramowy - przedmiot, który po zatwierdzeniu przez dziekana, wprowadza się do dokumentacji studiów z odpowiednią adnotacją. Punkty i oceny uzyskane w wyniku zaliczenia przedmiotów ponadprogramowych nie są brane pod uwagę przy rozliczaniu przebiegu studiów, odnotowuje się je jednak w suplemencie do dyplomu.

Przedmiot fakultatywny - przedmiot do wyboru z określonej puli przedmiotów proponowanych przez wydział, podlegających wyborowi w ramach realizowanego programu studiów danego kierunku; przedmiot wybrany przez studenta staje się dla niego przedmiotem obowiązkowym.

Liczba punktów ECTS: 3 pkt. za jeden semestr kursu.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu uwzględnia zajęcia Akademii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu jako zajęcia fakultatywne, objęte punktacją ECTS (3 pkt. za jeden semestr kursu), dla studentów wszystkich wydziałów uczelni, studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Uniwersytet Ekonomiczny honoruje zaliczenia i oceny z egzaminów, kończące każdorazowo semestr nauki w ramach wybranej akademii. Studenci uczelni mogą wybrać daną akademię jako przedmiot i po napisaniu przez studenta podania do Dziekana włączany jest on do programu studiów.

Filia we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS uwzględnia zajęcia Akademii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu jako zajęcia fakultatywne, objęte punktacją ECTS (5 pkt. za jeden semestr kursu), obowiązujące w toku studiów dla studentów tych lat kierunków uczelni, w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, dla których w danym semestrze decyzją Dziekana przewidziano taką możliwość i znalazły się one w puli kursów wybieralnych. Zajęcia fakultatywne są rozumiane jako zajęcia wybieralne przez studentów. Uczelnia ta honoruje zaliczenia i oceny z egzaminów, kończące każdorazowo semestr nauki w ramach wybranej akademii.

Kontakt

Koordynatorka Akademii Kina Światowego we Wrocławiu:

Ela Janik: e.janik@kinonh.pl

Opiekunowie naukowi AKŚ we Wrocławiu:

dr Małgorzata Kozubek: malgorzata.kozubek@uwr.edu.pl
dr Robert Dudziński: robert.dudzinski2@uwr.edu.pl


Śledź Akademie filmowe na Facebooku

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!