repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Timbuktu,reż. Abderrahmane Sissako

Informacje organizacyjne i ceny

Miejsce: Kino Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław)

Termin: wtorki, godz. 17.00

Cena karnetu za semestr: 200 zł (sprzedaż zakończona)

Bilety na pojedyncze zajęcia: 22 zł (dostępne online i w kasach kina)

Zajęcia składają się z około 90-minutowego wykładu akademickiego, seansu zazwyczaj jednego filmu pełnometrażowego oraz dyskusji

Zajęcia nowego semestru: od 3 marca 2020

Uczelnie partnerskie współpracujące z Akademią i honorujące kurs jako przedmiot fakultatywny i/lub ponadprogramowy: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Filia we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS

  • Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski uwzględnia zajęcia Akademii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu jako zajęcia ponadprogramowe dla studentów wszystkich wydziałów, instytutów i kierunków uczelni, studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. UWr honoruje zaliczenia i oceny z egzaminów, kończące każdorazowo semestr nauki w ramach wybranej akademii oraz honoruje pisemne zaświadczenia potwierdzające zaliczenie kursu.

Wydział Filologiczny oraz Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego honorują zajęcia Akademii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu również jako przedmioty fakultatywne. Studenci tych dwóch wydziałów mają możliwość wyboru charakteru akademii jako przedmiotu ponadprogramowego lub fakultatywnego - swoją decyzję deklarują podczas wypełniania online formularza zgłoszeniowego na akademię.

Przedmiot ponadprogramowy - przedmiot, który po zatwierdzeniu przez dziekana, wprowadza się do dokumentacji studiów z odpowiednią adnotacją. Punkty i oceny uzyskane w wyniku zaliczenia przedmiotów ponadprogramowych nie są brane pod uwagę przy rozliczaniu przebiegu studiów, odnotowuje się je jednak w suplemencie do dyplomu.

Przedmiot fakultatywny - przedmiot do wyboru z określonej puli przedmiotów proponowanych przez wydział, podlegających wyborowi w ramach realizowanego programu studiów danego kierunku; przedmiot wybrany przez studenta staje się dla niego przedmiotem obowiązkowym.

Liczba punktów ECTS: 3 pkt. za jeden semestr kursu.

  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

UE uwzględnia zajęcia Akademii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu jako zajęcia fakultatywne, objęte punktacją ECTS (3 pkt. za jeden semestr kursu), dla studentów wszystkich wydziałów uczelni, studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Uniwersytet Ekonomiczny honoruje zaliczenia i oceny z egzaminów, kończące każdorazowo semestr nauki w ramach wybranej akademii. Studenci uczelni mogą wybrać daną akademię jako przedmiot i po napisaniu przez studenta podania do Dziekana włączany jest on do programu studiów.

  • Uniwersytet SWPS

Filia we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS uwzględnia zajęcia Akademii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu jako zajęcia fakultatywne, objęte punktacją ECTS (5 pkt. za jeden semestr kursu), obowiązujące w toku studiów dla studentów tych lat kierunków uczelni, w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, dla których w danym semestrze decyzją Dziekana przewidziano taką możliwość i znalazły się one w puli kursów wybieralnych. Zajęcia fakultatywne są rozumiane jako zajęcia wybieralne przez studentów. Uczelnia ta honoruje zaliczenia i oceny z egzaminów, kończące każdorazowo semestr nauki w ramach wybranej akademii.

Kontakt

Koordynatorka Akademii Kina Światowego we Wrocławiu:

Ela Janik: e.janik@kinonh.pl

Opiekunka naukowa AKŚ we Wrocławiu:

dr Małgorzata Kozubek malgorzata.kozubek@uwr.edu.pl


Śledź Akademie filmowe na Facebooku

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!