repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Nienawiść, reż. Mathieu Kassovitz
Aktualności

From 70s, 80s and 90s

15 kwi

Z metką kultowy, podpisem reżyserskich gigantów (Coppola, Kubrick) i przekonaniem: to jest kino przez duże K. W drugiej połowie kwietnia przywołujemy trzy reżyserskie głosy z trzech różnych dekad i półek gatunkowych – bo w tym zestawie to perfekcja jest wspólnym mianownikiem.

70s

Czy można odciąć się od tego, co usłyszysz? Szczególnie, gdy Twoją pracą jest inwigilowanie innych? Nominowana do Oscara, nagrodzona Złotą Palmą Rozmowa Francisa Forda Coppoli zapuszcza się w tematykę inwigilacji i rozterek moralnych. A wszystko to w nietypowej przy rozmachu Ojca Chrzestnego kameralności. Przed pokazem wykład o Nowym Hollywood wygłosi dr Michał Pabiś-Orzeszyna.

80s

Skąd się bierze zło? Pyta Stanley Kubrick i tworzy horror-klasyk, którego bać się będą kolejne pokolenia. W miejsce nawiedzonego domu pojawia się nieczynny hotel, a odcinający od świata śnieg to jasna zapowiedź: będzie coraz straszniej. Obietnica spełnia się z nawiązką, a złowrogi uśmiech Jacka Nicholsona staje się synonimem kinowego obłędu i nierozwikłanej zagadki. 

90s

Mamy butelki z benzyną i kamienie wymierzone w Ciebie! Buntowniczy hymn od CKOD doskonale zestraja się z energią Nienawiści Mathieu Kassowitza: kina zmierzającego na barykady, które z sercem po lewej stronie bije na alarm: społeczne zamieszki wybuchną za 5, 4, 3, 2… 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!