repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Jutro będzie nasze, reż. Paola Cortellesi
Aktualności

Cinema Italia Oggi – przegląd nowego kina włoskiego

10 kwi

Zanim spakujesz walizki na majówkę, wybierz się z nami do Włoch. W programie zwiedzania: osiem filmowych przystanków na trasie nowego kina włoskiego, dzięki którym poznasz jego różnorodne oblicze. 

Na morzu historii

Jeśli myślisz, że superprodukcje historyczne to temat zarezerwowany wyłącznie dla Hollywood, nie daj się zmylić. Otwierający Festiwal w Wenecji Comandante, to sprawnie zrealizowany dramat, który zarzuca kotwicę w historii z II wojny światowej. Ocean Atlantycki, wrogi statek i dowódca o odważnym sercu. W roli głównej gwiazda włoskiego kina Pierfrancesco Favino. 

Drakula w Pizzerii

Tim Burton lubi to. Mroczna baśń o dwójce outsiderów z Neapolu, w której splatają się gotyckie klimaty i słodycz pierwszej miłości. Perełka od wnuka włoskiego wizjonera neorealizmu Vittorio De Siki. 

Dla wszystkich matek, sióstr i córek

Opowieść, która rzuca wyzwanie patriarchatowi i w rytm włoskich ballad prowadzi widzów przez współczucie, wściekłość i wzruszenie. Niekwestionowany przebój, który wyprzedził we włoskim box office Barbie Grety Gerwig i Oppenheimera Christophera Nolana.

Oparte na faktach

Franz Rogowski w roli głównej, opowieść zaczerpnięta z prawdziwych wydarzeń i 180 minut, w których śledzimy niestrudzoną walkę o sprawiedliwość i zadośćuczynienie. 

W domu rodzinnym

Liczna, wielopokoleniowa, współczesna? Włoskie kino nie omija rodziny i relacji, które czasem stają w obliczu zagrożenia i destrukcyjnej siły (Mia), a czasem przytłaczają i unieruchamiają (zdobywca dwóch nagród w konkursie Horyzonty w Wenecji El Paraiso). 

Kryminalne zagadki z Włoch

Ona ma rozbroić międzynarodowy gang. On jest jednym z jego członków. Podzieleni barykadą, połączeni więzami krwi. Gangsterska opowieść dla miłośników trzymającego w napięciu kina kryminalnego. 

Sprawdź cały program przeglądu Cinema Italia Oggi

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!