repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

Ceny biletów:

  • bilet normalny na Anselm 3D - 25 zł (w cenę wliczony jest voucher na okulary 3D)
  • bilet klubowy na Anselm 3D - 22 zł (z kartą klubową, w cenę wliczony jest voucher na okulary 3D)
  • bilet normalny na pozostałe filmy: 13 zł
przegląd

Wim Wenders - Mistrz kina drogi

08/12 - 13/12

W ostatnim półwieczu wiele dzieł z bogatego dorobku Wima Wendersa znalazło się w programie najważniejszych imprez międzynarodowych.

Do tej grupy należą obrazy, które będzie można zobaczyć w ramach tegorocznej retrospektywy niemieckiego twórcy i ulubieńca festiwalowych selekcjonerów. Alicja w miastach (1974), Amerykański przyjaciel (1977), Paryż, Teksas (1984), Niebo nad Berlinem (1987) oraz Buena Vista Social Club (1999) to perełki kina.

Tym, co łączy te filmy i charakteryzuje twórczość Wendersa, jest szczególna rola miejsca, w którym rozgrywa się akcja. Europejskie i amerykańskie miasta (Amsterdam, Berlin, Hamburg, Hawana, Houston, Los Angeles, Nowy Jork) mają swój znaczący wpływ na treść i rozwiązania reżyserskie. Wędrówka po tych metropoliach (oraz między nimi) staje się zarówno podróżą w czasie i przestrzeni, krajobrazie i historii, jak i tą bardziej intymną, nastawioną na poznawanie wewnętrznych światów jednostek i społeczeństw. 

Przegląd tych pięciu filmów wraz z krótkimi wstępami w formie wykładu wideo przybliży sylwetkę reżysera i wprowadzi w tematykę dzieła, a także pozwoli osadzić je w szerszym, często podróżniczym kontekście.

Dodatkowo, w środę 13 grudnia, zapraszamy na pokaz specjalny - przedpremierę Anselma, wyreżyserowanego przez Wima Wendersa przy użyciu technologii 3D filmu dokumentalnego przybliżającego sylwetkę cenionego niemieckiego malarza Anselma Kiefera.

Wszystkie seanse odbędą się z nośnika DCP.

Projekt jest organizowany przez Stowarzyszenie Kina Studyjnych oraz Goethe Instytut w Warszawie i Krakowie, a współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

GoetheInstitutSKSiL

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!