repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Pajęczyna, reż. Kim Jee-woon
Aktualności

Wroclaw Korean Film Festival – bilety już w sprzedaży

3 lis

16 przepisów na filmowe opowieści, w których rozsmakują się miłośnicy azjatyckiego kina i wszyscy, których ciągnie do nowych horyzontów. Od 17 listopada zapraszamy na kolejną edycję Wroclaw Korean Film Festival. 

Filmem otwarcia wrocławskiej edycji będzie Pajęczyna Kima Jee-woon, jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów południowokoreańskich. W osadzonej w latach 70. XX wieku opowieści o reżyserze próbującym zmienić zakończenie swojego filmu wystąpił Song Kang-ho, znany z nagrodzonego Oscarem Parasite czy Baby Broker.

W ramach retrospektywy filmów Kima Jee-woon zobaczymy także jego Słodko-gorzkie życie – opowieść noir o tym, że czasami danie szansy miłości może przewrócić cały świat do góry nogami. Miłośników mroczniejszych klimatów ucieszy legendarny już horror Opowieść o dwóch siostrach, a także Ujrzałem diabła – zrealizowane z rozmachem kino zemsty z udziałem charyzmatycznego Choia Min-sik, znanego z głównej roli w Oldboyu.

Podczas Wroclaw Korean FIlm Festival zobaczymy również kontynuacje koreańskich hitów takich jak Bezkarni: Sytuacja bez wyjścia z nieugiętym detektywem Ma Seok-do czy Tajna misja w Seulu 2: Widmo zagłady z policyjnym duetem oficera z Korei Północnej oraz jego kolegi z Korei Południowej, których łączy wspólne śledztwo.

W programie nie zabraknie też reprezentacji kina artystycznego. Nowy obraz Hong Sang-soo Patrząc w wodę to przepiękny film o… robieniu filmów, ale także o życiu, snuciu opowieści i szukaniu sensu. Dla wielu seansem obowiązkowym będzie też Dokąd chciałabyś pojechać? Kim Hee-jung, koreańskiej reżyserki po łódzkiej filmówce. W jej rozpiętym między Warszawą a Koreą filmie zobaczymy historię Myungji i Jieun, dwóch kobiet połączonych przez los w chwili, którą zapamiętają na zawsze.

Sprawdź cały program festiwalu

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!