repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 21 listopada 2023.

plakat

Tajna misja w Seulu 2: widmo zagłady

Confidential Assignment 2 / Gongjo2

reż. Lee Seok-hoon

czas: 129’
produkcja: Korea Południowa 2022
obsada: Hyun-Bin, Im Yoon-ah, Yoo Hae-jin
język: koreański

Film gramy równocześnie z polskimi i angielskimi napisami. 

gatunek: akcja, komedia, thriller

Pierwszy z nich jest powściągliwym samotnikiem, który w każdej sytuacji zachowuje zimną krew. Drugi  nadrabia humorem i  ekspresyjnym wdziękiem. Tajna misja w Seulu 2: Widmo zagłady, kontynuacja kinowego hitu z 2017 roku, to powrót policyjnego duetu: oficera z Korei Północnej oraz jego kolegi z Korei Południowej, których po raz drugi łączy wspólne śledztwo. Tym razem bohaterowie ścigają potężnego narkotykowego barona. Niezależnie od nich dochodzenie w tej sprawie prowadzi także agent FBI, który oczywiście nie jest zachwycony tym, że para detektywów ciągle wchodzi mu w paradę.

Charakterologiczne i kulturowe różnice, tym razem dotyczące nie dwójki, ale trójki bohaterów, to komediowy samograj, szczególnie, że boys band stróżów prawa uzupełnia barwna galeria postaci drugoplanowych, m.in. rodzina przedstawiciela Korei Południowej, złożona z nietuzinkowych kobiet. Główny czarny charakter, w stylu rodem z filmów walki z lat 70., również ma w sobie coś z pastiszowego ekscesu na granicy parodii. Jednak Tajna misja w Seulu 2 to także dynamiczne, efektowne kino akcji, oddające hołd klasykom gatunku, takim jak Matrix (1999, L. Wachowski, L. Wachowski): czarne garnitury leżą tu jak ulał, samochody eksplodują z bezbłędną fontanną ognia, a slow motion jest majestatyczne jak trzeba. Nie mówiąc już o scenach walki – kto by pomyślał, że nawet packę na muchy można wykorzystać tak kreatywnie.

EN:

In order to bring down an international criminal organization that is hiding in South Korea, elite North Korean detective Lim Cheol-ryung (HYUN Bin) is dispatched to the South, while South Korean detective Kang Jin-tae (YOO Hai Jin) is sent to Cyber Crimes unit when an undercover operation goes South. He’s desperate to return to his old team when he’s given a special detail with Cheol-ryung once more. 

As Min-young’s heart is reignited to see Cheol-ryung once more, he and Jin-tae proceed to work together despite being suspicious of each other’s motives. Just as they’re about to raid the criminal organization’s leader, JANG Myung-jun (JIN Sun Kyu)’s hideout, FBI agent Jack (Daniel HENNEY) bursts in! 

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!