repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Tylko aniołowie mają skrzydła, reż. Howard Hawks
Aktualności

Klasyka – ciąg dalszy

15 mar

W kalendarzu połowa marca, a my już dziś śmiało twierdzimy: ten rok należy do klasyków! Na fali dotychczasowych podróży w czasie zapraszamy na kolejną porcję pokazów kluczowych dzieł z polskiej kinematografii oraz zagranicznych perełek.

Kadry polskiej codzienności

Patrzymy w przeszłość. Wspólnie z Policealnym Studium Kształcenia Animatorów SKiBA zapraszamy na seans komedii z gwiazdami przedwojennego kina: Jadwigą Smosarską i Eugeniuszem Bodo. Tempo akcji, znakomity dowcip i wielki kunszt realizacyjny – więcej o produkcji opowie podczas wykładu dr Radosław Łazarz.

Ojciec chrzestny III

Nowy początek, nowy koniec i niezmiennie: znakomity klimat produkcji. Odświeżoną wersję ostatniej odsłony gangsterskiej trylogii wszech czasów w reżyserii Francisa Forda Coppoli oglądamy w najbliższy piątek w ramach cyklu Kultowe NoHo.

Krótka historia polskiego kina

Witamy na pokładzie polskich kolei filmowych. Następna stacja: dzieło Jerzego Kawalerowicza pogrywajace z konwencją thrillera i pełnego niedopowiedzeń melodramatu.

Akademia Kina Światowego

Przekorne. Z setką na karku. Wymowne lecz bez głosu. Najbliższe zajęcia z Akademii należeć będą do drugich narodzin kina i dwóch produkcji. Na wielkim ekranie Otchłań z 1910 roku – debiut filmowy Asty Nielsen, jednej z najpopularniejszych aktorek niemego kina – oraz Sufrażystka, historia angielskiej bojowniczki o prawa kobiet.

Spoiler Master: Tylko aniołowie mają skrzydła

Romans? Melodramat z gwiazdorską obsadą? A może film przygodowy? Jak mówi sam Michał Oleszczyk: to przede wszystkim film Howarda Hawksa, jednego z największych gigantów amerykańskiego kina (Wielki sen, Rio Bravo, Rzeka czerwona).

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!