repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Sierpień w Madrycie, reż. Jonás Trueba
Aktualności

Tydzień Kina Hiszpańskiego – filmowa fiesta w KNH

10 mar

Od dzieł uznanych twórców, przez olśniewające debiuty, laureatów Nagród Goya po kameralne kino artystyczne – wyrusz z nami w podróż i zobacz najgłośniejsze produkcje z Półwyspu Iberyjskiego w ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

Wrocławską odsłonę festiwalu otworzy Barcelona 77 – zdobywca pięciu Nagród Goya i najnowszy film jednego z najważniejszych współczesnych hiszpańskich reżyserów, Alberto Rodrígueza.

Obok znanych nazwisk, w programie pojawi się również olśniewający debiut reżyserki Alaudy Ruiz de Azui – Pięć małych wilczków okazały się hitem festiwalu w Maladze i zostały uhonorowane trzema Nagrodami Goya. Kameralny dramat ze znakomitymi kreacjami aktorskimi to opowieść o macierzyństwie, dorastaniu i relacjach rodzinnych.

Na wielkim ekranie zobaczymy również 24 godziny – trzymające w napięciu kino społeczne, w którym losy trójki bohaterów splatają się w obliczu kryzysu ekonomicznego. W rolach głównych wystąpiły hiszpańskie gwiazdy: Penélope Cruz, Luis Tosar i Adelfa Calvo.

Na festiwalu nie zabraknie też filmów z silnymi postaciami kobiet. Dzikie słoneczniki to historia Julii, młodej matki, która nie znalazła jeszcze swojej drogi. Z kolei bohaterka Sierpnia w Madrycie poszukuje radykalnej życiowej zmiany na ulicach skwarnego, letniego miasta pobrzmiewającego rytmami flamenco.

Filmem zamknięcia Tygodnia Kina Hiszpańskiego będzie pokazywana na festiwalu w Maladze przebojowa komedia Sevillanas i Brooklyn, w której drobne kłamstewko zapoczątkuje bazującą od emocji historię. 

10 marca, piątek

11 marca, sobota

12 marca, niedziela

13 marca, poniedziałek

14 marca, wtorek

15 marca, środa

16 marca, czwartek

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!