repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Popiół i diament reż. Andrzej Wajda
Aktualności

Luty w KNH

2 lut

Odśnieżamy klasykę, topniejemy z miłości, stawiamy czoła całemu światu, uciekamy przed potworami i oglądamy tak dużo jakby luty trwał 31 dni. Sprawdź, co dobrego przyniesie najkrótszy miesiąc w KNH.

Stuletnie arcydzieło kina niemego z muzyką Jozefa Van Wissema

Doświadczenie na styku filmu i koncertu, które przeniesie nas w hipnotyzujący wszechświat kompozycji znanego gitarzysty stworzonych do historii, która pomimo upływu stu lat nie przestaje zaskakiwać wyobraźnią.

DKF Politechnika: Miłość jest nieparzysta

…i dobra z matmy – potrafi dzielić, podnosić do potęgi, kreślić trójkąty. Choć wynik nie zawsze jest dodatni, trudno się oprzeć jej działaniu. Na najbliższym spotkaniu z DKF Politechnika do tablicy wywołujemy miłość i przyglądamy się, jak o relacji 2+1 opowiada brawurowy debiut Romana Polańskiego i znakomity Paul Thomas Anderson.

Zobacz program

Między słowami: Aftersun

Cienie pamięci. Światło wspomnień. W lutym horyzonty filmowego spotkania z cyklu Między słowami wyznaczy nam wspaniały Aftersun.

Hu hu ha, idą ferie w KNH

Podczas pauzy od szkoły wciskamy play i włączamy filmową przygodę. Od 11 lutego zapraszamy młodszych i starszych na przedpremierowe pokazy, zimowe przeboje, klasykę Kina Dzieci i weekendowe warsztaty.

Sprawdź program

Walentynki w KNH

Nie rozkładajcie parasoli przed deszczem miłości! W walentynkowy wieczór zapraszamy na seans jednego z najsłynniejszych musicali wszechczasów, którego broadwayowski czar i niezapomniane melodie nie poddają się upływowi czasu. 

Porozmawiaj z nią: Erin Brockovich

Ona kontra cały świat. Poznajcie Erin, która wkrótce da nam prawdziwą lekcję aktywizmu. Po seansie naszą gościnią będzie Agnieszka Żuk – ekoaktywistka z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Najlepsze z Najgorszych: Sasquatch z przedmieścia

Podobno nie namówicie go na żadne vege danie, ale my i tak spróbujemy. O ile on nie pożre nas pierwszy.

Los – pokaz specjalny

Przez wspomnienia, archiwalia, rozmowy i spotkania. Zapraszamy na pokaz dokumentu o wojennych przeżyciach mieszkańców Wrocławia. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserką filmu Joanną Mielewczyk.

Dom w kinie: Filip

Trzymajcie nas za słowo – to będzie ciekawa wymiana zdań. Wspólnie z Wrocławskim Domem Literatury zapraszamy na przedpremierowy seans filmu Filip połączony z dyskusją o twórczości autora literackiego pierwowzoru Leopolda Tyrmanda.

Krótka historia polskiego kina: Popiół i diament

W dziesięciu aktach: od filmów kluczowych dla szkoły polskiej lat 50. i 60. przez megaprodukcje lat 70., po kino moralnego niepokoju lat 80. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych zapraszamy na wyjątkowy przegląd prezentujący klasykę polskiej kinematografii. Startujemy w poniedziałek 20 lutego pokazem filmu Andrzeja Wajdy Popiół i diament

Sprawdź program

SpoilerMaster

Pozwolimy sobie na jeden spoiler: będzie mistrzowsko! Od 24 lutego zapraszamy na pokazy dziesięciu filmów wszech czasów wybranych przez Michała Oleszczyka, krytyka filmowego i autora podcastu Spoiler Master.

Sprawdź cały program

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!